MEB'de 97 Bin Öğretmen Açığı Varken, Neden 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapılıyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr: Müzeyyen Şevkin, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'un cevaplaması için soru önergesinde bulundu. 

Dr: Müzeyyen Şevkin, atama bekleyen yüz binlerce öğretmen varken ve 97 bin öğretmen açığı varken neden 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirildiğinin açıklanmasını istedi.

MÜLAKATA USULSÜZLÜĞÜNE DEVAM
Şevkin, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın son açıklamasına göre, 20 bin öğretmenin atanması başvuru sayısına göre oldukça yetersizdir. Ayrıca toplamda 2 dakika süren mülakat sistemiyle atamaların gerçekleşmesi öğretmen adayları arasında tepkiye yol açmaktadır” demiş ve Türkiye’deki öğretmen açığı ile Şubat ayında atanacak öğretmen sayısındaki uçurumu sorgulamıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Öğretmen açığı 97 bin 31’dir. Bakanlığımız eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacı, Bakanlığımıza kullanım izni verilen kadro sınırlılığında karşılanabilmektedir. Bu kapsamda 2019 yılı Şubat ayında 20 bin öğretmenin atanması planlanmış olup söz konusu bu atamaya ilişkin takvim, Bakanlığımızın internet sayfasından yayınlanmıştır” ifadelerini kullandı. Sözleşmeli öğretmen atamalarındaki mülakat usulsüzlüğü iddialarını da geçiştiren Ziya Selçuk, bu soruya da yönetmeliklerle yanıt verdi.

Kaynak: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı