Ek Ders Nedir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sınıf öğretmenlerine verilen ek ders adı altındaki ödeme maaşın bölünmüş bir kısmıdır. Farklı bir tarihte ödendiği ve adı 'ek' olarak anıldığı için ek olarak yaptığımız ders için verildiği sanılıyor öğretmen olmayanlar tarafından. Öncelikle ek ders+maaş birleştirilip ayın 15 inde MAAŞ adı altında verilmeli ki bu yanlış anlaşılma bitsin. Bilmeyip de konuşanlar için yazıyorum. Sınıf öğretmenleri maaş karşılığı haftalık 18 saat çalışır. Bu 18 saat 3 günde biter. Ama ek ders istemiyorum 3 gün çalışacağım deme hakkı yoktur. 5 gün yani 30 saat çalışır. Sisteme göre bu 2 gün ek ders olarak ödenir. Yani bazılarının sandığı gibi değil!!
Dip not:Salgını öğretmenler çıkarmadığı gibi okulları kapatma kararını da biz vermiyoruz. Uzaktan eğitimde yüz yüze eğitimden 2 kat fazla emek harcıyoruz çok sevdiğimiz çocuklarımız için...Öyle sanıldığı gibi yatmıyoruz!!

Alıntı: ‎Serpil Utanır Aydemir‎ 

Anahtar Kelimeler:
Ek Ders NedirEk Ders

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mustafa Şahin 3 yıl önce

Kıskananlar eğitim fakültesi okuyup KPSS sınavına girsin, sonra KPSS alan sınavına girsin, eeee sonra mülakata girsin, eeee sonra, sonra ... atanma emrini beklesin, kaç basamak çıktık veya kaç engel geçtik.kisksnanlar çatlasın....