Aday Öğretmen Derse Girer Mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Aday öğretmen bir dersin ön hazırlık, işleniş ve değerlendirme süreci hakkında bilgi edinir. Ders materyali hazırlama ve kullanma sürecini izler ve katılır. Öğrenme ve öğretme süreçleri ile ilgili problem alanlarını tanır ve çözümüne yönelik kanaat edinir. Eğitim ortamları ve yönetim süreçlerinin işleyişi hakkında bilgi edinir. Okul içi eğitim faaliyetleri ve sosyal kültürel etkinliklerin uygulanma süreçlerini tanır.     Görev yapacağı eğitim çevresini tanır ve sosyal yapısını bilir. 


Aday öğretmen atandığı okulda göreve başladığı andan itibaren dersine girer. Danışman öğretmen gözlediği dersle ilgili gözlem formlarını doldurur ve ders sonunda aday öğretmenle işlenen dersin değerlendirmesini yapar.


Eğitim ve öğretim süreçlerinde yer alan paydaş kurumlar ve işleyişleri hakkında bilgi sahibi olur. Mesleki gelişimin ve eğitim tecrübelerinin paylaşılmasının önemini fark eder. Sosyal sorumluluk projeleri ve gönüllülük esaslı faaliyetlerin farkında olur.     Eğitim ve öğretim süreçleri ve okul dışı faaliyetler ile ilgili izleme ve değerlendirme raporu hazırlama becerisi kazanır.

Kaynak: ogretmenadaydosyasi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak