5 Öğretmen Türü - Hangisi Sensin ?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Tabii, Mart aynı zamanda tüm okul yılının en stresli aylarından biridir, ancak bir kaç günlüğüne uyumak ya da 4 gün boyunca bir plajda dinlenmek için bir sürü öğrencinin stresinin üstesinden geldikten sonra yaz tatilini iple çekersiniz.

Mart ayı sonunda 5 tür öğretmen var. Hangisi sen?


 
1. Bahar Tatili sonu ve yaz başlangıcı arasında durana kadar kesin hafta, gün ve saat sayısını hesaplayın.
öğretmen march madness_Bored Öğretmenler 1

Mart ayı, matematik öğretmeni olmayan her öğrencinin örümcek ağlarını beyinlerinde salladığı ve kişisel TI-84 hesap makinesini kolejden tozladığı ay. Her şey akılda tutularak: Yaz tatilinden önce ne kadar dayanması gerektiğini tam olarak öğrenmek.

İlkbahar Öncesi Arası öğretmeni, kendisi gibi sesini duyan konuşmalarla bulunabilir: 

“Tamam, Nisan 30 gün ve Mayıs 31'e sahip. 10 Haziran'dayız. Böylece yaz tatiline kadar 71 gün kaldı…. Bekle, Nisan'ın 30 günü olduğundan emin miyim? ”

“71 gün, hafta sonları her hafta 2 gün çıkarılarak 57 okul günü ayrılıyor. Günlük 8 saat 57 gün… 456 saat daha mı? UGH!”

“.... Yani bu sadece kabus dönemimi 2 sınıf 57 daha fazla kez öğretmek zorunda olduğum anlamına geliyor. Sen. Can. Yap. Bu."

2. Bu yılın tüm personelinin Mart Madness pick'em'ini kazanmayı çok istiyormuş gibi davranarak.
öğretmen march madness_Bored Öğretmenler 1

Tencereye 10 dolar koyduğun anda içeride bir şey geldi. Ders planınızı gelecek hafta için eyalet test standartlarına daha yakın olacak şekilde hazırlamak yerine, bir Salı öğleden sonra, NCAA kolej çemberleri para potunu kazandığınız yıl olacak.

Elbette, her mevsim kolej basketbolunu izlemedin, ama geçen gün bir adada görevliyle yolculuk yaptın ve neredeyse ayak bileğini burktu. Bu iyi bir işaret, değil mi?

Sonuç olarak, reklamların 68 ekibin tamamında yayınlanmayacak kadar uzun olduğunu fark etmeden önce ESPN'de 2 klip izlemeye başlıyorsunuz. Her yüksek tohumlu takımı, alma materranız ve hiç duymadığınız 14 tohumluk biriyle birlikte seçiyorsunuz, ancak yüksek sesle söylediğinizde o güzel “uyuyan seçim” halkasına sahip oluyorsunuz. 


 
3. Bölgenizdeki yeni listelenen tüm iş ilanlarını kısaca hayal et.
öğretmen march madness_Bored Öğretmenler 2

Bir sonraki okul yılı için tüm boş pozisyonları detaylandıran bölge müdürü veya müfettişten bir e-posta aldıktan sonra, diğer okul binalarında varolan vahaları resmetmeye başlıyorsunuz.

“... O okulun seçmeli programlara daha fazla destek verip vermediğini hayal et!”

“Cobbler Orta Okulu'ndaki öğrenciler belki de masalarının altına sakız yapıştırmazlar!”

“Belki de idari kadrosu, öğretmenlerin her profesyonel gelişim oturumunu 45 dakikalık bir ekip oluşturmalarını sağlamaz!”

Ah, kendimize anlattığımız hikayeler. Gerçekte, bu, T'ye karşı daima yeşil olan bir zihniyettir. Aynı bölgedeki bir okulsa, muhtemelen şu an bulunduğunuz yere benzer. 

Belki de okullara atlamak için iyi bir fikir gibi iyi bir fikir gibi geliyor, ama dürüst olalım: Nerede olursanız olun ve kendinizi bir değişiklik yapmak, göründüğünüzden çok daha fazla çaba gerektirecektir.

Ayrıca, asla bilmezsin - Cobbler'ın öğretmenleri, okulunuz PD günlerinde yaptığınız 15 dakikadan fazla bir süre ekip yapıyor olabilir.

4. Tüm sınıf ödevleri ve davranışları için öğrencilerinize Spring Break kullanarak kaldıraç olarak yararlanın.
öğretmen march madness_Bored Öğretmenler 3

4. periyodun son zamanlarda nasıl davrandığını sevmiyor musun? Sorun değil. Sadece kafalarının üstünden tutun, yanlış davranmaya devam ederse Bahar Tatbikatından sonra Pazartesi günü verilecek hain bir Google Classroom ödevi atayacaksınız.

Aslında böyle bir ödevin yaratılması için zaman ayırmanın şansının sıfır olduğunu biliyorsun. Ayrıca aile tatillerindeyken projelerin tahsis edilmesiyle ilgili ana tepenin, noktanızı kanıtlama zahmetine değmeyeceğini de biliyorsunuz.

Ama senin çocukların yok.


 
5. (sessizce) bahar tatiline giden haftaları “temelde yaz” olarak ilan eder.
öğretmen march madness_Bored Öğretmenler 4

İlkokul öncesi başa çıkma mekanizmalarının av tüfeği patlaması, her okul binasında en az bir öğretmen bu yaklaşımdan suçludur. Birkaç hafta kötü ya da tüm yıl bir felaket olmuş olsalar da, Spring Break'in son 2 haftasında sınıflarında son sınıftaki lise son 2 haftadır.

Filmler, öğrenci ödevleri ve ağır projeler, bu öğretmenin bitiş çizgisinden hemen önce zihinsel bir bozulmaya sahip olmasını engeller.

Kaynak: https://boredteachers.com/blogs/the-faculty-room/march-madness-teachers

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol