15 Bin Öğretmen Atamasında, Hangi Yıl KPSS Puanı Geçerli Olacak?

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 yılı için 15 bin öğretmen ataması gerçekleştireceklerini duyurmuştu.
Atama bekleyen yüz binlerce öğretmeni heyecanlandıran gelişme sonrasında, 15 bin öğretmen atama işlemlerinde, 2021 yılı KPSS puanının geçerli olması, tepkilere neden oldu.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, adil olmak için, tüm öğretmenlere kapıyı açtıklarını belirtti. 
İşte Bakan Özer'in öğretmen atamalarına ilişkin yaptığı o açıklama!

Bakan Özer, 15 bin öğretmen atama işlemlerinde 2020 ve 2021 KPSS puanları ile başvuruların alınmasına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: "15 bin yeni atama, ek atama değil, eğitim sistemimizin içine 15 bin yeni öğretmen almak için Cumhurbaşkanımızın eğitim sistemine yaptığı bir katkıdır. Millî Eğitim Bakanlığı olarak KPSS'ye girenleri diğerlerinin lehinde veya aleyhinde pozitif ayrımcılık yapma durumumuz yok, biz adil olmak zorundayız. Süresi geçmeyen tüm adaylarımıza yani 2020 ve 2021 KPSS'ye giren tüm adaylara başvuru hakkı tanıdık. Dolayısıyla atama bekleyen ve başvuru yapabilecekken yapamayacak duruma düşürdüğümüz hiçbir öğretmen kitlemiz yok. İki sınava da girdiyse ve hangi puanı en yüksekse onun geçerli olmasını sağladık. Tepkileri anlayışla karşılıyorum ama yapılan yanlışlık yok. Tüm öğretmenlere eşit bir şekilde kapıyı açtık."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol