ÖBA Videoları Hata Veriyorsa Neler Yapmalı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

ÖBA'da yayınlanan mesleki çalışma videoları açılmıyorsa, eğitim videolarını izlerken sorun yaşıyorsanız eğer, bu duruma çözüm için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. 
 Çözüm Yolları:

 Reklam engelleyiciler varsa, ÖBA için kapatın. ADblock, UBlock gibi.

 İlk videoyu sonuna kadar ve kapatmadan izleyin. Son saniyesine kadar bekleyin. Video kendiliğinde duracaktır zaten. Video durduktan sonra asla sağ üstteki "x" ile kapatmayın. Bazı öğretmenler "x" ile videoyu kapatıp, diğer videoya geçiyor. O zaman "yeşil tik" oluşmaz. "x" ile kapatmadan, hemen sıradaki videoya tıklayın ve onu izleyin. Siz sıradaki videoyu izlerken, önceki videoda "yeşil tik" oluşacaktır.
Şimdi izlemekte olduğunuz video bir süre sonra "sarı" işaretli olacaktır. Sonuna kadar izleyin ve bitirdiğinizde yine aynı şekilde diğer videoya geçin. Sakın "x" ile kapatmayın. Bitmeden diğer videoya da geçmeyin.

 Bir bölümdeki videoların tamamı "yeşil tik" olmadan, diğer bölüm videoları açılmıyor. Önceki bölüm videolarını, sırayla üstte anlattığım gibi tek tek geçmeniz ve "yeşil tik" oluşması lazım.

 Tarayıcıda gizli modda pencere açtıysanız veya tarayıcı ayarlarınız çerezlere izin vermiyorsa, geçici olarak bu ayarları değiştirebilirsiniz.

 Tarayıcı geçmişinizi silip yeniden ÖBA'ya giriş yaparak bir daha deneyebilirsiniz.

 Farklı tarayıcı deneyebilirsiniz.

Kaynak: öğretmenler haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al