ÖBA içeriklerine ücretsiz erişim kapasitesi artırılmalı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Eğitim-Bir-Sen olarak Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak GSM operatörleri başta olmak üzere internet servis sağlayıcılarıyla yapılan anlaşmaların sayısı ve ücretsiz erişimin kapasitesinin artırılarak ÖBA üzerinden sunulan bütün hizmetlerin ücretsiz erişim yoluyla sağlanmasını talep ettik.

Bakanlık tarafından Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden uzaktan eğitim yoluyla hizmet içi eğitimler ve beceri artırma eğitimleri düzenlenmektedir. Yine uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitim programları ÖBA üzerinden uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir.

Bu kapsamda Bakanlık ile bazı GSM operatörü internet servis sağlayıcı arasında yapılan anlaşmalar gereğince belirli bir limite kadar ücretsiz erişim imkânı sunulmaktadır. Bakanlığın öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin artırılması anlamında sunduğu bu imkân takdir edilecek nitelikte ise de sunulan bu kolaylığın ÖBA üzerinden uzaktan eğitim yoluyla sunulan eğitim ve mesleki gelişim hizmetlerin tamamını kapsayacak şekilde artırılması gerekmektedir.

Bu itibarla GSM operatörleri başta olmak üzere internet servis sağlayıcılarıyla yapılan anlaşmaların sayısı ve ücretsiz erişimin kapasitesinin artırılarak ÖBA üzerinden sunulan bütün hizmetler ücretsiz erişim yoluyla sağlanmalıdır.

Bakanlığa gönderdiğimiz yazıya buradan erişebilirsiniz

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol