Yönetici Atama Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklikler Neler?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2024 MEB YÖNETİCİ ATAMA  YÖNETMELİĞİNDE YAPILAN  DEĞİŞİKLİKLER

 Yöneticilikten ayrılanların sınavsız yeniden görevlendirilmesi yapılabilecek.  

 Daha önce yöneticilik görevinde bulunup hâlen öğretmen olarak görev yapanlar 1 yıl yöneticilik yapmış ise sınavsız Yeniden Atama yöntemiyle yönetici olarak görevlendirilebilecek.  

Ancak bu atama yeniden atama ve ilk atama sonrası kalan yerler için yapılacak.

 İmam hatip ortaokullarına müdür olarak görevlendirileceklerde; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olma,
Anaokullarına müdür olarak görevlendirileceklerde ;Okul Öncesi öğretmeni olma 
İlkokullara müdür olarak görevlendirileceklerde; Sınıf öğretmeni olma şartı getirildi.

 imam hatip liselerine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri arasından, imam hatip ortaokullarına İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmenleri arasından müdür olarak görevlendirme yapılabilecek.

 Bilim ve sanat merkezlerinde kadrolu olarak görev yapmış olan öğretmenlerden bilim ve sanat merkezlerine müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara, 
Atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmenlerinden meslekî ve teknik ortaöğretim kurumlarına müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara, görevlendirmeye esas puana beş puan daha ilave edilecek.

 Meslekî ve teknik eğitim kurumlarının müdür yardımcılarından en az ikisi atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmenleri arasından görevlendirilecek.

 Özel eğitim öğretmenleri, özel eğitim normu bulunan eğitim kurumlarına yönetici olarak görevlendirilebilecek.

 Yöneticiliğe yeniden görevlendirme kapsamında başvuruda bulunanlardan görevlendirmeye hak kazananlar, ilk defa yönetici görevlendirme kapsamında başvuruda bulunabilecek.

 Müdür yardımcısı görevlendirilmelerinde kadın önceliği ve alan önceliği ayrı ayrı  değerlendirilecek. 
Aynı eğitim kurumunda her iki önceliğin olması durumunda öncelikli aday, puan üstünlüğüne göre belirlenecek.

  Dört yıllık görev süresini tamamlamadan istekleri üzerine ayrılanlar alanlarında boş norm kadro olması hâlinde yöneticiliğe görevlendirilmeden önceki eğitim kurumuna, bu kurumda alanında boş norm kadro bulunmaması halinde yöneticiliğe görevlendirilmeden önceki eğitim kurumunun bulunduğu ilçede alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumuna atanacak.

Dört yıllık görev süresini tamamladıktan sonra ayrılanlar ile (a) bendi kapsamında ataması yapılamayanlar yöneticilik görevinde bulunduğu ilçe içerisinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna, ilçe içerisinde alanlarında boş norm kadro bulunmaması hâlinde ise istekleri de dikkate alınarak il içerisinde alanlarında boş norm kadro bulunan eğitim kurumuna atanacak.

Alıntı

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al