Resen Atamalarda Puanı En Düşükten mi, En Yüksekten mi Başlanır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Norm fazlası öğretmen atamalarında, tercih yapmayan öğretmenler resen olarak atanır mı? Resen öğretmen atamasında puanı en düşük öğretmenden mi, yoksa en yüksekten mi başlıyor?
Normalde tercih atamaları puanı yüksek olandan, resen atamalar puanı düşük olandan başlanır.
Norm kadro fazlası öğretmenlerle ilgili işlemler, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin “İhtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri 8221; başlıklı 41. maddesine göre yapılmaktadır.

MEB'in Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 41. maddesi bir bütün olarak değerlendirilip Norm Kadro Fazlası/İstihdam Fazlası Öğretmenler; "Özür durumları ve tercihleri de dikkate alınmak suretiyle öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumlarına tercihleri ve hizmet puanı üstünlüğüne göre atanacaklar tercihte bulunmayanlar ise 5. fıkraya göre resen atanacaklardır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol