Öğretmenlerde Becayiş Uygulaması Var mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenler becayiş yapabiliyor mu? Öğretmenlerde becayiş uygulaması var mı? Öğretmenlerin becayiş yapma hakkı bulunuyor mu?
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama ve yer değişikliği yönetmeliğinde yer almaması sebebiyle uygulanmamaktadır.
Söz konusu uygulama 657 DMK'ye göre, bir çok bakanlıkta halihazırda uygulanmaktadır.
Konuyla ilgili Eğitim Gücü Sendikası, öğretmenler içinde Bakanlığa bu yönde talep iletmiştir.
Becayiş: Aynı kurumdaki memurların farklı şehirlerden karşılıklı olarak yer değiştirmesidir. 

Sözleşmeli Öğretmenlere Becayiş Var mı?

MEB, 2011 Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzunun “3. Genel Açıklamalar” bölümü 3. maddesi 19. fıkrasındaki; “Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli öğretmenlerden; 15 Eylül tarihi itibarıyla bulunduğu ilde 3 (üç) yıllık görev süresini tamamlayan/tamamlayacak olanlar, 5 il tercih etmek suretiyle hizmet puanı üstünlüğü esasına göre karşılıklı yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.” açıklamalarına göre sözleşmeli öğretmenler, 15 Eylül tarihi itibarıyla bulunduğu ilde 3 (üç) yıllık görev süresini tamamlayan/tamamlayacak olanlar, 5 il tercih etmek suretiyle hizmet puanı üstünlüğü esasına göre becayiş yapabilecekler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al