Verification: 37dd5e6ee914423e

Öğretmen Atamaları Yapılacak mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2023 yılında öğretmen atamaları olacak mı? Yeni öğretmen ataması yapılacak mı? Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atamaları hangi tarihte olacak? Atamalarda kaç öğretmen alınacak? 
Yüzbinlerce atama bekleyen öğretmen, 2023 yılı için yeni atamaların yapılıp yapılmayacağı sorularına yanıt aramakta. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Öğretmen atamaları
Atama bekleyen öğretmenlerle ilgili soru üzerine Tekin, şu değerlendirmelerde bulundu: Millî Eğitim Bakanı olarak aramıza yeni öğretmenlerin gelmesini arzu ediyorum, istiyorum. Bizim hesaplamalarımıza göre ihtiyaç duyduğumuz rakamları Hazine ve Maliye Bakanımızla, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığıyla paylaştık. Nihayetinde bütçeyi oluşturan mekanizmalar orada. Şimdi 2024 bütçesi oluşacak. Bize 2024 bütçesi içinde toplam kamuya ne kadar personel istihdam edileceğine dair bir rakam ortaya çıkacak. Ardından da bizimle şunu paylaşacaklar: Denecek ki "Biz oluşturulan bu rakamın içerisinden sizinle şu kadar öğretmen istihdam etmeniz konusunda size yetki vereceğiz." diyecekler. Biz de onun üzerine hareket edeceğiz. Şimdi bir rakam söylemek mümkün değil ancak ben şunu söyleyeyim: Biz bu yıl öğretmen arkadaşlarımızın istihdamıyla ilgili süreçte mülakat sürecini düzgün bir mülakat prosesine dönüştürmek istediğimiz için biraz uzun zaman alacağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al