Öğretmen Akademilerine Yeni Atanan Öğretmenler Gidecek mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmen akademilerine, hangi öğretmenler gidecek? 2024 yılında ataması yapılacak olan öğretmenler, öğretmen akademilerine gidecek mi? Öğretmen akademileri ne zaman hayata geçirilecek? Öğretmen akademilerine, bu ataması yapılacak olan, 20 bin öğretmen mi gidecek?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı il/ilçe milli eğitim müdürlükleri, resmi eğitim kurumları ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve yöneticilerin kişisel, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla 24 pilot ilde öğretmen akademileri kurulmuştur.

2024 Yılı için ataması yapılacak olan öğretmenler, öğretmenler akademisine gitmeyecek. Bu seneden sonraki atamalarda, öğretmen akademisi devreye girecek gibi görünmekte. 

Öğretmenlik Meslek Kanunu haftaya meclise geliyormuş. (Haberlerde geçen bazı bilgiler: Milli Eğitim Akademisi kurulacak. Akademideki eğitimi de başarıyla tamamlayanlar atanabilecek. Öğretmen olarak atanmak isteyenleri KPSS ile girecekleri Milli Eğitim Akademileri bekliyor.

MEB Bakanı Sayın Yusuf Tekin açıkladı; 550 saat pedagojik formasyon alacaklar. KPSS ile girilecek Milli Eğitim Akademisi’ ni başarıyla tamamlayanlar atanabilecek. Atanan sözleşmeli öğretmenler üç yıl sonra göreve başlayacak)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak