İl Dışı Atamalarda İlişik Kesme Süresi Ne Kadar?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlerin, il dışı atamalarında ilişik kesme süreleri ne kadar? Öğretmen ilişik kesme süresi kaç gün? Tayini çıkan öğretmen, kaç günde ilişik kesebilir? Tayin için ilişik kesme süresi nasıl hesaplanır? Tayinlerde ilişik kesme süresi ne kadar?
İl dışına tayini çıkan öğretmenlerin en fazla merak ettiği konuların başında, ilişik kesme süresinin ne kadar olduğudur.
İl dışı tayini çıkan öğretmenin, ilişik kesme işlemlerine dair detaylar haberimizde.

 

Atama kararnamesi çıkan öğretmene, tebliğ edildiği tarihten 7 gün içinde ilişik kesilir, tebliğ tarihinden 15 gün içinde yeni görev yerinde göreve başlanır.


Atamalara ilişkin yönetmelik maddesi şu şekildedir:

 

Atamalarda görev yerine hareket ve işe başlama süresi: Madde 62 – (Değişik: 23/12/1972 - KHK 2/1 md.) İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle; a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü, b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini, İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre Bakanlar Kurulu Kararı ile kısaltılabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak