Şu zor günlerde zamanımızı, az düşündüğümüz, az yoğunlaştığımız konuların üzerine daha fazla eğilerek geçirsek fikri kalitemizi arttırsak bu kötü süreçten en karlı çıkanlar oluruz sanırım. Çocuklarımıza yapmamız gereken etkinliklerden birçok örnek yazabiliriz buraya. Kaba motor gelişimi için 4 yaş grubuna şunları şunları yapın yazabiliriz. Siz de kesin yaparsınız! İnce motor gelişimi için aman şunları yapmayın yazabiliriz.Siz de kesin dikkat edersiniz! Dil gelişimi için hangi uygulamayı kullanmanız gerekiyor diye birçok siteden araştırıp size tavsiyede bulunabiliriz.Siz de kesin inceler uygular ve hikayenizde paylaşırsınız! Bunlar kıymetli paylaşımlar, sizler yapmaya bizler anlatmaya devam edelim.
Kaliteli bir eğitimin yanında kaliteli bir nesil yetiştirmek için ne kadar çaba sarfediyoruz? Sevgisiz bir nesil yetiştiğinin farkında mıyız?
Değiliz ama sevgisiz ve bencil bir nesil yetişiyor.Sanal bir dünyada sanal arkadaşlıklar ve sanal bir sosyallik içerisinde yaşayan bir nesil yetiştiriyoruz.

Sevgi; insanı bir şeye veya bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygudur. Sevgi insanı insan yapan en önemli değerdir. Sevgi sayesinde insanlar birbirlerine şefkat ve merhamet duyar, birbirlerinin iyiliğini ister ve kötülük yapmaktan kaçınırlar. Sevdiğimiz zaman insanlara zarar vermeyi düşünmez, onların ihtiyacı olan konularda yardımcı olmak isteriz.

Sevgi, yaşamın en temel duygusudur. İnsanı yaşama bağlayan, geleceğe dair umut veren, hayal kurmaya teşvik eden ve insanları birbirine bağlayan en doğal ve en güzel duygudur.

Sevgi önemli bir değerdir. Bu değere sahip olan insanlar, değerli işler yapmak için istekli olmakta ve değerli işler yapabilme cesaretine sahip olmaktadırlar. Sevgiden mahrum olan bireyler, hayatlarını sevgi arayışı içinde sürdürmektedirler.
Bir anne-babanın çocuğuna vereceği en değerli şey, sevgidir. Anne-babanın çocuğuna karşı en temel görevi; sevgiyi hissettirmek ve sevmeyi öğretmektir.
Çocuğumuzun sevgiyle büyümeye,sevgiyi öğrenmeye fazlasıyla ihtiyacı var.Bunun için çaba gösteren bireyler olmalı sevgiyi öğretmenin en önemli yolunun onlara sevgi dolu bir ortam sunmaktır.Sevgi ile kalınız..
Sağlıcakla..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mehmet 3 yıl önce

Kaleminiz hep yazsın elinize sağlık.

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak