Okul Yöneticileri Halk Eğitimi Merkezi Kurslarında Görev Alabilir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bakanlığımıza bağlı örgün eğitim kurumlarında görev yapan yöneticilerin, halk eğitimi merkezlerinde açılan kurslarda Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders
Saatlerine İlişkin Kararın 5, 6 ve 8. maddeleri kapsamında ders okutup okutamayacaklarına ilişkin İlgi yazınız incelenmiştir. Bilindiği gibi Bakanlığımızın 27.02.2007 tarihli ve 2007/19 sayılı Genelgesinin 2. maddesinde; “...Buna göre, ders bütünlüğü de dikkate alınarak örgün ve yaygın eğitim kurumları müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saat aylık karşılığı ders görevi verilecek, aylık karşılığı ders görevini dolduran yöneticilere 6 saate kadar da ek ders ücreti karşılığı ders görevi verilebilecektir.
Görev yaptıkları kurumların özelliği nedeniyle derse girmeleri mümkün olmayan yöneticiler bu kapsam dışında değerlendirilecektir. Ayrıca, kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda yeterli ders sayısı olmaması gibi nedenlerle aylık karşılığı ders görevini dolduramayan yöneticiler, aylık karşılığı ders görevlerini doldurmaları amacıyla bir başka eğitim kurumunda görevlendirilmeyecektir..." açıklamasına yer verilmiştir.
Bu çerçevede eğitim kurumu yöneticilerinin, ne zaman yapıldığına bakılmaksızın kadrolarının bulunduğu eğitim kurumları dışında başka eğitim kurumlarında açılan kurslarda ders okutmalarının uygun olmayacağı değerlendirilmektedir.

Bilgilerini ve gereğini rica ederim.
 Zekine DAYIOĞLU
 Bakan a.
 Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür V.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol