240 Saatlik Özel Eğitim Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

240 Saatlik Özel Eğitim Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile destek eğitimi programı uygulayan özel eğitim okullarındaki eğitim personeli ihtiyacının karşılanması için okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi, sınıf öğretmenliği alanlarından herhangi birine kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanlara yönelik olarak MEB tarafından 160 saat teorik ve 80 saat uygulamalı olmak üzere toplam 240 saatlik Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu düzenlenecek.

Daha önce düzenlenen 160 saatlik Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Sertifikası'na sahip olanlar başvuru yapabilecek.

Başvurular destek eğitim programı uygulayan özel öğretim kurumları tarafından yapılacak. Kurumlar bilgi girişleri için "MEBBİS Özel Öğretim Kurumları Modülü" altında bulunan ve sadece özel öğretim kurumlarının kullanımına açık olan "Hizmet İçi Eğitim Onay İşlemleri" ekranını kullanarak sayı ve numarası verilen hizmet içi kursunu seçip 21 Mart 2021 tarihinde 11.00-23.59 saatleri arasında başvuru yapabilecekler.

sorogretmenim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz