PancakeSwap Nedir, Nasıl Kullanılır ?

PancakeSwap Kullanımı
Kripto para ile alım satım yapabileceğiniz PancakeSwap, Pancakeswap.finance adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. İlk olarak site üzerinden cüzdan kilidini açmalısınız . Bu kilit kaldırılmadan pek çok işlem aktif hale getirilemez. Kilidi kaldır seçeneğine tıkladığınızda

  • Meta Mask,
  • Trust Wallet
  • WalletConnect

PancakeSwap nasıl kullanılır, nasıl çalışır?


Alım-Satım: Borsa, Binance Smart Chain üzerinde iki token alışverişine izin veren otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM).
Elde Et: Yield farming ile CAKE kazanabilir, yine staking ile CAKE kazanabilirsiniz. Ayrıca şurup likidite havuzlarıyla daha da fazla token kazanabilmeniz mümkün.
Kazan: PancakeSwap piyangosuna katılıp bu çekişte büyük ödüllerden birine sahip olabilirsiniz.

PancakeSwap, BEP-20 token’larını takas etmek için merkezi olmayan bir borsadır.

PancakeSwap’teki otomatik likidite havuzları aracılığıyla herhangi bir BEP-20 token’ını başka bir BEP-20 ile takas edilmesi mümkündür.

Borsada bir token swap (takas) yaptığınızda %0.2’lik bir işlem ücreti ödersiniz.

PancakeSwap Para Çekme

Binance Chain Wallet ve alternatif pek çok seçenek gelecektir.
Sizin için uygun olan tercihi yaptıktan sonra kilidiniz kaldırarak, işlem yapılabilen tüm tokenleri yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz.

Söz konusu uygulama da diğer piyasalarla aynı mantıkta işlem yapar. Diğer alanlarda olduğu gibi PancakeSwap kullanımı yaparken de liquidity mining yapabilirsiniz. Bu faaliyet swap ile staking işlemleri ile yapılır. Binance Smart Chain ağında faaliyet gösterdiği için başka platformlardan kendisini ayırıyor.

PancakeSwap Para Çekme
PancakeSwap para çekme
işlemi yapabilmek için MetaMask cüzdanınızın Binance Smart Chain ağına bağlı olmaması gerekir. Cüzdanınızı direkt olarak PancakeSwap uygulamasına bağladığınızda işlemler sizin için kolaylaşır.

Cüzdanınızı bağladığınızda PancakeSwap hesabınız oluşmuş olur. Sahip olduğunuz Binance hesap üzerinden CAKE gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hesaba BNB gönderimi yaptıysanız daha sonra BNB’nizi satarak kendinize CAKE veya da token satın alma şansı elde edersiniz.

Tüm bu işlemleri Trade kısmından takip edebilirsiniz. Trade kısmı sizi direkt olarak alım satım sayfanıza yönlendirir. Alım ya da satım gerçekleştirdiğinizde işleminizi öncelikle PancakeSwap hesabınız üzerinden onaylarsınız. Daha sonra MetaMask cüzdanınız için de onaylamanız gerekir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol