NYM Token Nedir? NYM Coin Geleceği

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

NYM, Nym mixnet'in yerel simgesidir. Bu, trafiği karıştırmak ve Nym ağının kullanıcıları için gizlilik sağlamak için mixnode'ları ödüllendiren bir yardımcı program belirtecidir. Kullanıcılar, mixnet'e erişmek ve verilerini bunun üzerinden göndermek için NYM belirteçlerini kullanacak. NYM'de toplanan ücretler, mixnode'lara dağıtılan bir ödül havuzuna gider. Karma düğümler, performanslarına ve düğümlerine bağlı NYM miktarına göre ödüllendirilir. İnsanlar NYM'yi mixnode'lara, o düğüm için bir bağ sinyali veren itibar olarak devredebilir ve mixnode ödüllerinden bir pay kazanabilir. Bu, ademi merkeziyetçiliği destekler ve daha geniş topluluğu düğüm seçme sürecine dahil ederek mixnet'in yüksek kalitede hizmete sahip olmasını teşvik eder.

Nym, dünya çapındaki Massachusetts Institute of Technology, KU Leuven ve University College London'daki dünyanın önde gelen araştırmacı bilim adamları ve geliştiricilerinden bazıları tarafından tasarlanan yeni nesil gizliliktir. Sistem, ağ düzeyinde gizlilik sağlayan bir mixnet, uygulama düzeyinde gizlilik sağlayan kimlik bilgileri ve sistemi çalıştıranları ödüllendirerek uzun vadede sürdürülebilir ve ölçeklenebilir hale getiren NYM jetonunu içerir. Bunlar birlikte, NYM kripto tokeni tarafından desteklenecek küresel, merkezi olmayan bir gizlilik ağı oluşturacak.

Nym nasıl mahremiyet sağlar? Nym, "tam yığın" bir gizlilik sistemidir, geliştiriciler, kullanıcılarını Nym mixnet aracılığıyla ağ düzeyinde korumak ve Nym özel kimlik bilgileri aracılığıyla uygulama katmanında korumak için mevcut uygulamalarını Nym sistemine bağlayabilir. Bunlar birlikte, daha geniş blok zinciri endüstrisine gizlilik ekleme kapasitesine sahip olacak: Nym mixnet, katman 1'de (Bitcoin ve Ethereum gibi) ve katmanda bulunan diğer blok zinciri ve kripto para birimi projeleri için meta-veri korumaları ekleyen katman 0'da gizlilik sağlar. 2 (çoğu DeFi projesi dahil).

Nym mixnet nedir? Nym mixnet, 3 katmanda düzenlenmiş merkezi olmayan bir bilgisayar ağıdır. İletişim trafiğiniz, mixnet'ten geçen her veri parçasının tamamen aynı görünmesini sağlayan SPHINX paket formatı kullanılarak birden çok şifreleme katmanına sarılı olarak gönderilir. Karıştırma ağının her katmanında, internet trafiğiniz diğer insanların trafiğiyle ve iletişimlerinizi benzersiz bir şekilde tanımlayan meta verilerle, yani. IP adresiniz, zamanlamanız ve hedefiniz gizlenir. Bu, mesajlarınızın “kalabalığın içinde kaybolduğu” ve mesajlarınızın yalnızca içeriğinin değil, meta verilerinin de korunduğu ve iletişiminizin gizli olduğu anlamına gelir. Mahremiyet kitleleri arasında “Gizlilik şirketi sever” diyen bir söz vardır, bu da bir mixnet'in sağladığı şeydir; ne kadar çok veri karıştırılırsa herkesin verisi o kadar özel olur.

NYM jetonunun değeri nedir? NYM jetonunun değeri, nihayetinde, internet giderek daha fazla alana genişledikçe artan küresel talebe ve mahremiyet ihtiyacına bağlı olacaktır. Ocak 2020'de küresel internet kullanıcılarının sayısı 4,5 milyara ulaştı. Gittikçe daha fazla insan, şirket ve kuruluş kendilerinin gözetlendiğini düşünüyor ve verilerinin İnternette nasıl kullanıldığından rahatsız oluyor. Karşılaştırılabilir tek küresel gizlilik sistemi, çalışan ancak gönüllü olarak çalıştırıldığında sınırlamaları olan Tor'dur. Bu, küresel erişimin zor olduğu anlamına gelir: gönüllüler zengin Batı ülkelerinde merkezileşme eğilimindedir ve sistemlerin ölçeklenmesi olası değildir. Tüm dünyanın internette mahremiyete sahip olabilmesi için ekonomik teşviklerin bu sorunu çözebileceğine inanıyoruz.

NYM belirteci ile sistemi çalıştıran düğümleri ödüllendirerek küresel gizliliği ekonomik olarak sürdürülebilir ve ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Küresel olarak insanların gizliliği artırılmış yeni nesil altyapıda pay sahibi olma imkanı vermek istiyoruz.

Token adı: NYM
Token sembolü: NYM

Web sitesi: https://nymtech.net/

NYM Token nereden satın alabilirim?

NYM Token Nasıl Satın Alabilirim

NYM Token NEREDEN ALINIR?

NYM Token şuanda Gate.io borsasında satılmaktadır.

GATE.İO KAYIT OLUP NYM Token ALMAK İÇİN (REFERANSLI)

https://www.gate.io/ref/4040784

BİNANCE REFERANS İNDİRİMLİ ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol