IOTA Coin Geleceği 2021. IOTA Coin Nedir, IOTA Coin Alınır mı?
  • Sergey Ivancheglo
  • David Sonstebo
  • Dr Serguei Popov

Referans göstererek % 20 komisyon indirimli Binance üyeliği için TIKLAYINIZ

Dominik Schiener tarafından kurulan İota Coin, nesnelerin aktif olarak kullandığı interneti odağına alan bir sistemdir.
Blockchain kullanımı yerine Tangle adı verilen merkezi ve ya kimliği bulunmayan bir üretim modelini esas alır. Tangle kullanımını sağlamasının temel nedeni veri transferinin gerçekleştirmektir. Daha basit bir ifadeyle gün içerisinde kullanılmış olduğumuz tüm akıllı cihazların verilerinin kripto para piyasasında veriye yani paraya çevrilmesini hedefler.

IOTA nedir?
IOTA, nesnelerin internetini (IoT) güçlendirmek için tasarlanmış en umut verici dağıtılmış defter teknolojilerinden biri olarak bilinir. Yaygın bir yanılgı, Iota’nın bir Blockchain olduğu ve Blockchain’lerin (Bitcoin, Ethereum, vb.) Dağıtılmış defter teknolojisi ile birçok benzerliği paylaşmasına rağmen , iki teknolojinin çok farklı temel yapılara sahip olmasıdır . Aslında, ağının merkezinde, geleneksel Blockchain teknolojisinde ortak bir sorun olan ölçeklenebilirliği geliştirme ve iyileştirme misyonu var. Bu iyi bir tanımdır :

Iota, 2015 yilinda başlatilan, nesneleri̇n i̇nterneti̇ (iot), veri̇ bütünlüğü, mi̇kro / nano ödemeleri̇n ve ölçeklenebi̇li̇r merkezi̇ olmayan bi̇r si̇stemi̇n geli̇şmekte olan m2m ekonomi̇si̇ i̇çi̇n yararli olmaya odaklanan, kuantuma di̇rençli̇ bi̇r dağitilmiş defter protokolüdür. Garanti̇li̇. Iota benzersi̇z bi̇r şeki̇lde sifir ücret, ölçeklendi̇rme sinirlamasi yok ve kullanicilarin ayni zamanda doğrulayici olduğu merkezi̇ olmayan fi̇ki̇r bi̇rli̇ği̇ sunar. Di̇ji̇tal para bi̇ri̇mi̇ ‘i̇ota’ sifir enflasyoni̇st mali̇yetle sabi̇t bi̇r para kaynağina sahi̇pti̇r.

Bir Blockchain’in yapısı, küresel işlemlerin üçüncü tarafların katılımı olmadan merkezi olmayan ağlarda yürütülmesini mümkün kılar. Ve yıllar geçtikçe bu yeterli olsa da, Blockchain ana akım olarak benimsenirken, ölçeklenebilirlik, teknolojinin en büyük mücadelelerinden biri haline geldi ve bu da işlem ücretlerinde artışa ve daha yavaş işlem işleme hızına yol açtı. Iota burada devreye giriyor. Iota, The Tangle olarak bilinen farklı bir dağıtılmış defter üzerinde çalışıyor .

Referans göstererek % 20 komisyon indirimli Binance üyeliği için TIKLAYINIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol