İlk Coinlerin Başlangıç Sitesi: Gate.io Nedir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Gate.io Nedir?

Gate.io, kripto para borsalarının güvenliğini denetleyen ve sonuca göre puan veren Crypto Exchange Ranks'e (CER) göre, en yüksek siber güvenlik puanına sahip borsa.

Gate.io, 2013 yılında kurulan Çin merkezli bir kripto para borsasıdır. Gate.io'yu diğer platformlardan ayıran en büyük özelliği, başlangıç aşamasındaki coinlere destek verip borsaya sokmasıdır. Gate.io'nun bu özelliği sayesinde ise bizim gibi kullanıcılar oldukça düşük fiyatlı coinlere yatırım yapıp 3x, 5x, 50x hatta 1000 katına kadar parasını katlayabilmektedir. Platform, Türkçe dil desteği de sunmaktadır. Gate.io'nun günlük işlem hacmi ise yaklaşık 80 milyon dolar olarak ifade ediliyor.

Gate.io'ya Nasıl Para Yatırılır?

Sık merak edilen konulardan biri de budur. Çünkü gate.io'ya banka hesabınızdan para aktarmak mümkün değil ancak bunun da çok basit bir yöntemi var. Bu işlere aşinaysanız zaten herhangi bir borsada üyeliğiniz vardır (Paribu, Binance vs.).

Fon şifresi
Güvenlik önlemlerinden bahsederken fon şifresine de değinmek gerekiyor. Gate.io’nun diğer birçok borsadan ayrılan özelliklerinden biri de hesap şifresinin dışında fonlara olan erişimi şifre ile ayrıca kilitleyebilmeniz. Bu etkinleştirildiğinde alım satım yaparken ve para yatırma-çekme işlemlerinde fon şifresi girmek zorunlu oluyor. Bu sayede güvenlik için ek bir katman sağlanıyor.

Gate.io’nun benzersiz özellikleri

Gate.io’yu diğer birçok borsadan sıyıran farklı özellikler de var. Bunlar şöyle sıralanabilir:

Borsa içinde sosyal medya

Gate.io, kullanıcılarına sunduğu ek özelliklerle alışılageldik borsa kavramının dışına çıkıyor. Platformda dahili bir sosyal medya platformu da var! Kullanıcılar, burada birbirleriyle etkileşime geçebiliyor, paylaşımda bulunabiliyor ve takipleşebiliyor. Posts veya Türkçesi ile “Gönderiler” olarak adlandırılan bu bölüm, hem web arayüzü hem de mobil uygulamalarda destekleniyor.

Canlı yayınlar

Borsa, 2019 yılında bir başka dikkat çekici özelliği daha devreye almış ve Gate.io Live’ın lansmanını yapmıştı. Web, Android ve iOS platformlarında kullanılabilen Live ile kullanıcılar, bir yandan canlı yayınları takip ederken bir yandan işlem yapabilir veya canlı yayına yorumlarıyla katılabilirler. Burada Gate.io tarafından düzenli yayınlar da yapılıyor.

Kasa hesabı

Gate.io, herkese açık blok zinciri GateChain’de çalınan fonların kurtarılmasına ve özel anahtarların alınmasına olanak tanıyan benzersiz ve yenilikçi bir zincir üstü Kasa Hesabı özetlliğine sahip. Bu yenilikçi kasa hesabı ile kullanıcılar, potansiyel bilgisayar korsanlığı riskini en aza indirmek için Ödeme Hesabı, Geri Alma Hesabı ve Geri Alınabilir Dönem Blokları oluşturabiliyor. Şirketin CMO’su Marie Tatibouet, Uzmancoin’e yaptığı açıklamada, “Bu yeniliklerle, birçok yeni ekibin yüzde 100 varlık güvenliğini garanti eden, devrim niteliğindeki halka açık zincirimizde uygulamalar geliştirmelerini bekliyoruz.” demişti.

Çoklu hesaplar

Gate.io’da ana hesaba bağlı birden fazla hesap kullanabilmek mümkün. Bunlar “alt hesap” olarak adlandırılıyor. Alt hesap, ana hesap tarafından oluşturulan ve yönetilen ikincil bir hesap. Bir ana hesap, yatırım ve varlık yönetimi stratejilerini kolaylaştırmak için birkaç alt hesap oluşturabilir.

Pasif kazanç olanakları

Gate.io’nun pasif kazanç olanakları bakımından zengin bir borsa olduğunu söylemek yerinde olur.

IEO

En başta borsanın kripto paralar borsaya girmeden yatırım yapma şansının tanındığı IEO platformu Startup ile şimdiye kadar yüksek getiriler sağlandı. Gate.io, ortalama IEO getirisi bakımından ilk 3’te bulunuyor.

Staking

Gate.io’nun ayrıca “HODL & Kazan” adı ile bir staking programı var. Kısa vadeli alım satım yapan kullanıcılar olduğu gibi kripto parayı bir yatırım aracı olarak gören ve uzun vadeil düşünenler de var. Bu kullanıcılar, varlıkları üzerinden staking programları ile faiz getirisi elde edebilirler. Şu anda program kapsamında yıllık yüzde 4’ten yüzde 36’ya kadar değişen getiri oranları sunuluyor.

Lending

Kripto paralar üzerinden pasif kazanç elde etmenin bir diğer yolu da “lending” işlemi. Lending, kabaca kripto paralarınızı kiraya vermek anlamına geliyor. Kiraya verdiğiniz kripto paralar, marjin ticareti yapanlar gibi diğer kullanıcıların kullanımına sunuluyor.

Gate.io'da Hangi Coinleri Almalı?

Malumunuz bir sürü coin var ve hangileri gelecek vaat ediyor soruları hepimizin merak ettiği konular. Buradan geçen bir arkadaş başlık açmıştı Shiba Inu alın diye, sağ olsun onu dinledim kar ettim  Ben de şu an 3-4 coinin geleceğini iyi görüyorum ve fiyatları aşırı ucuz. Yatırım tavsiyesi değildir kendi tecrübelerimi söylüyorum sonuçta ve umarım hiç zarar etmez hep beraber kar ederiz 

1- Shiba Inu (SHIB)
2- TIPS (FedoraCoin)
3- KGC (Krypton)
4 - Cream
5 - SafeMars

GATE.İO KAYIT OLMAK İÇİN (REFERANSLI): https://www.gate.io/ref/4040784

Kaynak: R10.Net

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol