DOT Slot Açık Artırması Nedir ve Nasıl Çalışır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

DOT Slot Açık Artırması nedir ve nasıl çalışır?
DOT Slot Açık Artırması, bir parachain açık artırmasıdır. DOT Slot Açık Artırması'nda, açık artırmanın kazananının belirlendiği anı rastgele bir hale getirmek için mum açık artırma mekanizması kullanılır. Projeler, bir Polkadot parachain'i olmak için başarılı bir biçimde kiralanması gereken parachain slotu için en yüksek miktardaki DOT teklifini gerektirir ve böylece "zincirler arası" özellik elde edilmiş olur. Slotlar dönem başına 3 ay, art arda en fazla 2 yıl süreyle kiralanabilir.

BİNANCE REFERANS İNDİRİMLİ ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ
DOT Slot Açık Artırması'na katılarak hangi ödülleri kazanabilirim?
Isınma Dönemi içinde Polkadot parachain projeleri tarafından sağlanan Binance Ekstra Bonusunu (yaklaşık toplam 30 milyon USD ödül) ve seçtiğiniz projelerin Açık Artırma Dönemi ve Kiralama Dönemi için sunduğu ödüllerin %100'ünü alırsınız.

Gate.İo Puanlar Ne İşe Yarıyor? Gate.io Borsası Nasıl Kullanılır?
Isınma Dönemi içinde dağıtılan Binance Isınma Bonus Ödülleri nedir?
DOT parachain Slot Açık Artırmasının resmi olarak başlamasından yedi gün önce Binance ve parachain projeleri, Binance kullanıcılarına özel bir ısınma bonusu sunacaktır (yaklaşık 30 milyon USD değerinde ödül verilecektir). Tüm ödüller, bu dönem içinde dağıtılacaktır. Kullanıcıların destekledikleri projeler için oy kullanması ve saatlik ödülleri alması gerekir. Ödüller birikebilir, dolayısıyla kullanıcıların her saat ödülleri almasına gerek yoktur. Projelerin slot tekliflerinin başarılı olması durumunda DOT'unuzun 2 yıl boyunca kilitleneceğini ve bunun karşılığında projelerden kilitleme ödülleri alacağınızı lütfen unutmayın. Projelerin slot tekliflerinin başarısız olması durumunda, stake ettiğiniz DOT'lar 18 Aralık 2021'de spot cüzdanınıza iade edilecektir.


Isınma Dönemi APY bilgisi nasıl hesaplanıyor?
Isınma dönemi boyunca elde edilen getiriler saatte bir hesaplanır ve her bir saat içindeki ödülleriniz stake ettiğiniz DOT miktarının projedeki toplam DOT miktarına olan oranına göre hesaplanır. APY saatte bir güncellenir ve herhangi bir anda görüntülenen APY, son saatin APY değeridir. Oylamanın açıldığı ilk saatte APY görüntülenmez.

BDOT nedir? BDOT'larımı satarsam tercih ettiğim projelerin oylama ödüllerini almaya devam edecek miyim?
BDOT, kullanıcılara likidite sağlar. BDOT, stake edilen DOT'larınızı 1'e 1 oranında temsil eden tokenize edilmiş bir varlıktır. Binance, toplam açık artırma döneminin sona ermesinden sonraki 45 gün içinde "BDOT'a dönüştürme" özelliğini etkinleştirecektir. Dönüştürmek veya dönüştürmemek konusunda karar verebilirsiniz. Kilitleme dönemi içinde BDOT'larınızı satarsanız, tercih ettiğiniz projelerden oylama ödülleri almaya devam edersiniz. Bununla birlikte, slot kiralama süresi dolduğunda BDOT'larınızı takas anındaki BDOT bakiyenizin tutarı kadar DOT'a dönüştürebilirsiniz.


DOT'larımı ne kadar süre kilitlemem gerekir? DOT'larımı ne zaman geri alabilirim?
DOT'larınız Isınma Dönemi'nden itibaren kilitlenecektir. Seçtiğiniz projeler slot'u kazanırsa, DOT'larınızı 96 hafta artı 3 günlük uzlaşma süresi sonrasında geri alabilirsiniz. Seçtiğiniz projeler slot'u kazanamazsa, stake ettiğiniz DOT'lar Slot Açık Artırması sona erdikten sonra iade edilir. (Tahmini yaklaşık tarih: 18/12/2021)

BİNANCE REFERANS İNDİRİMLİ ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ
DOT oylarım neden başarısız olabilir? Oylarım başarısız olursa oylama ödüllerini alabilir miyim?
Oylama zincir üzerinde yapılır. Ancak oylamada gecikmeler ve oy verme işleminin başarısız olması gibi istisnai durumlar olabilir. Eğer DOT'larınızın tamamı veya bir kısmı oylamada kullanılamazsa, DOT'larınız tahminen iki gün içinde spot cüzdanınıza iade edilir ve hiçbir oylama ödülü alamazsınız.


Ödül tokenlerimi neden Binance'ten çekemiyorum?
Bazı parachainler hala erken gelişim aşamasındadır ve henüz kullanıma açılmamıştır. Bunlardan henüz ödül tokenleri alamazsınız. Bu projeler slot tekliflerinde başarılı olduktan ve ilgili parachainlerini kullanıma açtıktan sonra, Binance ağ entegrasyonlarını tamamladığında ödüllerinizi alabilirsiniz. Çekim işlemlerinin etkinleştirilmesi de biraz zaman alabilir. Projeler tarafından bildirilen yaklaşık başlangıç tarihlerine göre, Binance 30 Haziran 2022'den önce tüm bonus ödül tokenlerinin çekimlerini destekleyecektir. Projelerin ana ağlarının kullanıma açılma tarihlerinin ertelenmesi durumunda, Binance de token çekim tarihini erteleyecektir.


Bu, DOT Slot Açık Artırması sayfasında listelenen parachain projelerinin ana tokenlerinin Binance'te listeleneceği anlamına mı geliyor?
Hayır. Polkadot (DOT) Slot Açık Artırmasındaki parachain projelerinin tokenlerinin Binance'te alım satımı ve listelenmesi için, bu tokenler Binance'in diğer coin/tokenler için de uyguladığı, listeleme için sıkı bir inceleme sürecinden geçecektir. DOT Slot Açık Artırmasının desteklenmesi, Polkadot parachain projeleri tokenlerinin listeleneceğini garanti etmez. Binance, dahili politikası uyarınca hiçbir listelemeyi garanti etmez. Binance'te listeleneceğini iddia eden tüm projeler, listeleme incelemesinden diskalifiye edilecektir.

BİNANCE REFERANS İNDİRİMLİ ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol