Bitcoin mi Yoksa Hisse mi Satın Almalı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Özellikle de sayısız yatırım seçeneği varken, paranızı nereye yatıracağınıza karar vermeye çalışmak zor olabilir.

Borsaya yatırım yapmak, zamanla zenginlik oluşturmanın denenmiş ve doğru bir yoludur, ancak kripto para birimi, patlayıcı fiyat artışları nedeniyle dalgalar yaratmaktadır. S&P 500 olağanüstü bir yıl geçirdi ve son 12 ayda yaklaşık %40 arttı . Bununla birlikte, Bitcoin'in fiyatı ( BTC %0.14 ) bu zaman diliminde neredeyse %300 oranında fırladı.

Nereye yatırım yaptığınız, uzun vadeli kazanç potansiyeliniz üzerinde çok büyük bir etki yaratacağından, doğru yerlere yatırım yaptığınızdan emin olmanız önemlidir. Yatırım yaparak mümkün olduğunca çok para kazanmak istiyorsanız, Bitcoin satın mı almalısınız yoksa borsaya mı yatırım yapmalısınız? İşte bilmeniz gerekenler.
Risk ve ödülün tartılması
İster hisse senedi ister kripto para birimi satın alın, tüm yatırımlar bir dereceye kadar risk taşır. Bununla birlikte, genel olarak kripto para birimi, hisse senetlerinden çok daha risklidir.

Hisse senetleri, zaman içinde değer kazanma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle, temelleri sağlam olan bir şirketten hisse senedi alırsanız, hisse senedinin uzun vadeli büyüme yaşama şansı yüksektir.
Bununla birlikte, kripto para birimi hala keşfedilmemiş bir bölgedir. Bitcoin yalnızca 2009'dan beri var ve daha fazla tüccar bunu bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlasa da, ana akım olmaktan çok uzak.

Bitcoin'in bir gün ana akım olup olmayacağını kimse kesin olarak bilmiyor. Dünyayı değiştirme şansı var, bu durumda şimdi yatırım yapmak sizi gelecekte çok zengin yapabilir. Bununla birlikte, bunun gerçekten olup olmayacağını kimse tahmin edemez ve Bitcoin'in birkaç on yıl sonra değersiz olma ihtimali de var.

Bu nedenle, borsaya yatırım yapmak şu anda Bitcoin satın almaktan daha güvenlidir. Hisse senetlerine yatırım yaparken araştırma yapmak yine de önemlidir , çünkü tüm hisse senetleri eşit yaratılmamıştır. Ancak, güçlü bir sicile sahip sağlam hisse senetlerine yatırım yaparsanız, zaman içinde olumlu getiri elde etme olasılığınız daha yüksektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol