Bitcoin Diamond (BCD) Nedir? Bitcoin Diamond Geleceği?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin Diamond[BCD] @BitcoinDiamond_ “Bitcoin Diamond (BCD)”, 24 Kasım 2017'de önceden belirlenmiş blok 495,866'da meydana gelen bir Bitcoin çatalıdır .

Btc bazlı coinler den bitcoin Diamond BCD 800 dolarlarlardan gelmiş 1.6 dolarlara bir miktar alıp hodl yapmak gerek. 
BCD madeni para nedir?
Bitcoin Diamond (BCD), daha hızlı işlem onayları, daha düşük ücretler ve daha kapsamlı madencilik sunmayı amaçlayan bir Bitcoin çatalıdır. Daha merkezi olmayan madencilik sunmak için SHA-256 algoritmasını kaldırdılar.

BCD'nin fiyatı nedir?
BCD Fiyat İstatistikleri

Bitcoin Elmas Fiyatı    $1.88
İşlem Hacmi24h    $4,965,249.16 43.93%
Hacim / Piyasa Değeri    0.01418
Pazar Hakimiyeti    0.01%
Pazar Sıralaması    #178

Bitcoin Diamond, kripto para borsalarında temsil edilen ismiyle BCD, Bitcoin fork’lanmasıyla oluşmuş bir altcoin. Bitcoin Diamond, Bitcoin’e dair bazı sorunları çözmek için ‘’Daha iyi Bitcoin’’ sloganıyla yola çıktı.

Bitcoin Diamond ağının fork öncesi işlem geçmişi Bitcoin ile aynı. 495866. blokta 24 Kasım 2017’de Bitcoin ana ağından ayrılan BCD, 24 Kasım’dan itibaren madencileri ve yeni ağıyla hayata geçti. BCD, Bitcoin Gold‘dan 2 hafta sonra işlem görmeye başladı. BCD ilk piyasaya sürüldüğünde 28 borsada birden listelenmişti.

Bitcoin Diamond Geleceği
Bitcoin Diamond orijinal Bitcoin’den farklı olarak BCD Coin sayısını 210 milyon ile sınırlandırdı. Token sayısı 210 milyonun üzerine çıkmayacak ve gelecekte 170 milyon BCD uzun vadede BTC sahiplerine 1 BTC : 10 BCD oranında dağıtılacak. Geriye kalan BCD token’leri ise topluluk içi ödüller ve madenci ödülleri olarak dağıtılacak.

Bitcoin Diamond Yorum
BCD geliştiricilerine göre Bitcoin 9 yıl geliştirilmesine rağmen halen yüksek işlem ücretlerine sahip bir kripto para olarak yorumlanıyor. Öte yandan BTC giderek artan talebi karşılamakta zorlanıyor. Bununla birlikte işlem onay süreleri yavaşladı ve alt eşik yeni kullanıcılar için oldukça yüksek. BCD bu sorunlara çözüm aramak adına geliştirmeler yapmayı hedefliyor.


 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13