Selçuk Tutak Kimdir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Üniversitede okurken gazetelerde yazılar yazmaya başladı. Ve Nesl-i Ati (gelecek nesil) gazetesinin temelini attı. Yazar ve gazetecilerle halkı konferanslarla buluşturarak halkı bilinçlendirmeye gayret gösterdi.

Mezun olur olmaz Ağrı Doğubayazıt Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna tayini çıktı. 5 sene kaldığı Doğubayazıt'ta 1 sene de idarecilik yaptı. Burada Sodes, Comenius, Matematik, Fen, Bilim, ve toplum yararına birçok projeye öncülük etti. Öğrencileri gönüllü olarak Tübitak olimpiyatlarına hazırladı.

Bu Benim Eserim yarışmasında Doğu Anadolu Bölgesinde dereceye girdi. Dolu dolu 5 senenin akabinde İstanbul'a tayini çıktı.Geldiği ilk sene İstanbul Avrupa Kültür Başkenti unvanı almıştı. Selçuk Tütak burada da birçok projeye imza attı. Bilim, sanat, matematik, fen alanlarında 13 önemli projeye öncülük etti.

Yine bu benim eserim yarışmasında Marmara Bölgesinde derece yaptı. Türkiye geneli matematik olimpiyatlarına hazırladığı öğrenciler Türkiye 5.liği unvanı aldılar. Türk Sanat Müziği ile de uğraşan Tütak İstanbul'da birçok ünlü Tsm sanatçısıyla da konserler verdi.

Mental aritmetik, zekâ oyunları alanında çalışmaları mevcuttur. Akilus adında akıl ve zeka kitabi çok kısa bir sürede ikinci baskısını yapmış okuyuculardan tam not almıştır. 5. sınıflar için konu anlatımlı matematik kitabı yazmaya başlayan Tütak 3 sene boyunca bir sendikanın İstanbul İl başkanlığı görevini yürüttü ve birçok kongre ve konferansta bildiri yayınlayarak öncülük etti. Eğitim-öğretim alanında topluma yön verecek çözüm odaklı projelerle önemli bir rol üstlenmekte ve gazetelerde yazılar yazmaktadır.

Lider Eğitimci Yazarlar Derneğinin kurucu başkan yardımcısı, Yenilikçi Araştıran ve Geliştiren Eğitimciler Derneği Genel Başkanı olarak görevlerine devama etmektedir. Akilus zeka kitabı ve Seyirci adlı romanından sonra kollektif ve şahsi 14 kitabı mevcuttur. Dört kitap çalışması da proje aşamasında devam etmektedir.

2018 yılında Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İHL ortaokulunda matematik öğretmenliği yapmış ve burada da birçok projeyi hayata geçirmiştir. E-twinning, tübitak 4006, Erasmus, Akıl ve Zeka Atölyesi, Etnospor Mangala turnuvası İstanbul dördüncülüğü gibi başarılar elde etmiştir. İl dışı tayinlerle beraber Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE biriminde göreve başlamış ve burada da birçok projeye katkı sağlamıştır. Kadrosu halen Melikgazi Burhan Dinçbal Ortaokulunda olan eğitimci yazar ve şair Tütak Türkiye'de birçok yerde öğrencilere , idarecilere , velilere ve öğretmenlere seminer ve konferanslar vermektedir. Yerel, Ulusal ve uluslararası birçok dergi ve sitede köşe yazarlığı bulunmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı