Ömer Güleryüz Kimdir?

Ampute Milli Futbol Takımı'nın forveti Ömer Güleryüz Doğuştan sol ayağı kısa olarak dünyaya geldi. 
 

İstanbul Üniversitesi’nde eğitimine devam eden Güleryüz, “Okulum her ne kadar futbol için biraz aksasa da iyi gidiyor. Spor Bilimleri Fakültesi’nde okuduğum için daha bilinçli, daha faydalı spor yapmamı sağlıyor” dedi.

Güleryüz, “10 seneden beri profesyonel olarak futbol oynuyorum ama her attığım golden sonra ilk kez gol atmışım gibi sevinip heyecan yaşıyorum. 

Ampute futbolun Avrupa Şampiyonası’na kadar Türkiye’de çok az kişi tarafından bilindiğini ifade eden Güleryüz, “Ampute futbol, Avrupa Şampiyonası’na kadar Türkiye’de çok az kişi tarafından biliniyordu. Fakat şuanda sokağa çıktığınızda 10 kişiye sorsanız 9’u biliyor. Şuan Türkiye bu alanda oldukça iyi bir konuma sahip” şeklinde konuştu.

İleriye yönelik hedeflerini anlatan Güleryüz, “Ben de elimden geldiğince bu spor dalında ileri gitmek ve bu sene ekim ayında Meksika’da gerçekleştirilecek Dünya Kupası’nda takımımla birlikte şampiyon olmak istiyorum. Böylece birçok genç sporcuya da örnek olacağımı düşünüyorum ” diyerek sözlerini tamamladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol