WhatsApp'tan Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yöntemle WhatsApp'tan silinen fotoğrafları nasıl kurtaracağınızı ve bunun sizin durumunuzda mümkün olup olmadığını öğrenin.

WhatsApp'ta fotoğrafları yanlışlıkla silmek kolaydır. Yanlış bir dokunuştan sonra, sildiğiniz WhatsApp resimlerini nasıl geri alacağınızı merak edebilirsiniz.

WhatsApp'tan silinen fotoğrafların nasıl kurtarılacağına bakalım. Fotoğraflarınızı geri almak için olası yöntemlere ve bu talihsiz senaryo hakkında bilmeniz gerekenlere bakacağız.

Varsayılan olarak, hem Android hem de iPhone'da WhatsApp, sohbetlerinizdeki görüntüleri otomatik olarak cihazınıza indirir. Bu nedenle, WhatsApp'tan silinen fotoğrafları geri almak için kontrol etmeniz gereken ilk yer, telefonunuzun fotoğraf uygulamasıdır.

Android'de Galeri uygulamasına veya Google Fotoğraflar'a bakın. iPhone kullanıcıları Fotoğraflar'a bakmalıdır. Aramanızı daraltmanıza yardımcı olması için Albümler sekmesine geçin ve WhatsApp'ı arayın . Bu bilgiyi hatırlıyorsanız, görüntünün gönderildiği zamanı kontrol etmek için galeri uygulamanızın arama araçlarını da kullanabilirsiniz.


Silinen WhatsApp fotoğrafınızı bulursanız, şanslısınız! Hâlâ bir kopyanız var ve istediğiniz yere gönderebilir veya paylaşabilirsiniz. Kalıcı olarak kaybetmemek için yedeklediğinizden emin olun.

Fotoğrafı burada görmüyorsanız, ancak telefonunuzda bulut depolama kullanıyorsanız, hala umut var. Bulut depolama uygulamanızın otomatik kamera yükleme özelliğini kullanırsanız, WhatsApp'ın görüntüyü kendi kendine indirme ve ardından bulut depolama uygulamanız otomatik olarak yükleme olasılığı vardır.

Bulut depolama hizmetinizin Kamera Yüklemeleri , Film Rulosu veya benzer klasörünün içini kontrol edin ve içindeki görüntüyü bulabilirsiniz.

Başka Birinden WhatsApp Görüntüleri Nasıl Kurtarılır
WhatsApp'tan silinen bir resmi yedeklemeden kurtarmak, düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Daha sonra, konuştuğunuz kişinin (veya kişilerin) kayıp fotoğrafın eklendiği mesajın bir kopyasına sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bir WhatsApp sohbetine bir resim yüklediyseniz ve ardından bunu kendiniz için sildiyseniz, grup sohbetindeki bir başkası (veya sohbet partneriniz) bu resme yine de kendi cihazında sahip olabilir.

Kişiden resim için WhatsApp sohbetini kontrol etmesini isteyin. Ellerinde varsa, görüntüyü size iletebilirler, hatta telefonlarına kaydedip e-posta veya başka bir mesajlaşma servisini kullanarak iletebilirler. WhatsApp, en üstte adına dokunup Medya, bağlantılar ve dokümanlar'ı seçerek bir sohbette paylaşılan tüm medyaları görmenizi sağlar .

WhatsApp'ta bir fotoğrafta Benim İçin Sil'e dokunmuş olmanız fotoğrafın herkes için gittiği anlamına gelmez. WhatsApp, bir mesaj gönderdikten yaklaşık bir saat sonra Herkes İçin Sil seçeneğini yalnızca gösterir ve bu da yanlışlıkla vurmayı zorlaştırır.


İnsanlardan WhatsApp görüntülerini sizin için mümkün olan en kısa sürede kurtarmalarını istemek akıllıca olacaktır. Ne kadar uzun süre beklerseniz, diğer kişinin de görüntüyü silmesi, yeni bir telefona geçtiğinde veya benzeri bir duruma geçtiğinde onu kaybetme olasılığı o kadar artar.

WhatsApp Yedeklemesinden Silinen Fotoğrafları Geri Yükleme
Silinen resminizin bir kopyası başka kimsede yoksa, kaybolan WhatsApp fotoğraflarını kurtarmanın bir sonraki en iyi yolu bir yedeklemedir. WhatsApp'ın hem Android hem de iOS sürümleri yedeklemeleri destekler (sırasıyla Google Drive ve iCloud'a). Fotoğrafları kaybettiğinizden bu yana uzun zaman geçmediyse, en son WhatsApp yedeklemenizi geri yüklemek en iyi seçeneğinizdir.

Elbette bunun çalışması için görüntüyü silmeden önce WhatsApp'ın yedekleme özelliğini etkinleştirmiş olmanız gerekir. Geçmişte yedeklemediyseniz, bu yöntem bir seçenek değildir.

İlk olarak, Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği'ne gidin . Burada, en son yedeklemenin ne zaman çalıştırıldığı ve verilerinizi ne sıklıkla yedeklemek üzere ayarlandığınız gibi bilgileri göreceksiniz. Resimleri son yedeklemeden sonra sildiyseniz, yedeği geri yüklemek ve böylece resimlerinizi kurtarmak için WhatsApp'ı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.
Uygulamayı cihazınızdan kaldırın, ardından App Store veya Google Play'den WhatsApp'ın yeni bir kopyasını yeniden yükleyin. Telefon numaranızı tekrar onaylamanız gerekecek, ardından bir yedek varsa verilerinizi geri yüklemek için bir istem göreceksiniz. Bunu kabul edin, WhatsApp tüm mesajlarınızı yedekleme anında olduğu gibi geri yükleyecektir.

Bunu yapmanın, son yedeklemenizden bu yana değiştirdiğiniz WhatsApp mesajlarını kaybetmenize neden olacağını unutmayın. Bu nedenle, resimlerinizi geri almak için eski yedeği geri yüklemeden önce önemli mesajları kaydettiğinizden veya ekran görüntüsünü aldığınızdan emin olmalısınız. Burada yine zaman çok önemli. Fotoğrafları sildikten sonra başka bir yedekleme çalıştırıldıysa, büyük olasılıkla şansınız kalmadı.

Anahtar Kelimeler:
WhatsApptan Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?WhatsApp Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri GetirilirWhatsApp Medya Silindi Nasıl Geri Getirebilirim?WhatsApp Medya Silindi Nasıl Geri GetirebilirimGalerideki Fotoğraflarımı Nasıl Geri Alabilirim?Galerideki Fotoğraflarımı Nasıl Geri AlabilirimWhatsAppta Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Yüklenir?WhatsAppta Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri YüklenirWhatsAppta Silinen Fotoğrafları Geri Getirmenin 3 YoluWhatsAppta Silinen Fotoğrafları Geri Getirmenin YollarıWhatsAppta Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İpuçları!WhatsAppta Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İpuçlarıWhatsAppta Silinen Fotoğrafları Geri GetirmeWhatsAppta Silinen Fotoğrafları Geri Getirme YöntemiWhatsappta Silinen ResimlerWhatsAppta Silinen Fotoğraflar Ve Resimler Nasıl Geri GetirilirWhatsappta Silinen Fotoğrafları KurtarınWhatsApptan Silinen Fotoğraflar Nasıl KurtarılırWhatsApp SİLİNEN Fotoğrafları Geri Getirme Programı AndroidKalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri GetirmeYedekleme Olmadan Silinen Fotoğrafları Geri GetirmeWhatsappta Silinen Fotoğrafları Geri Getirme ProgramıGaleride Silinen Fotoğrafları Geri Getirme1 Yıl önce Silinen Fotoğrafları Geri Getirme TelefonWhatsApp Yedeklenmeyen Fotoğrafları Geri GetirmeWhatsappta Silinen Fotoğraflar Galeride GözükmüyorWhatsappta Silinen Fotoğraflar Galeride Neden GörünmüyorWhatsapp Silinen Resimler Nasıl Geri GetirilirWhatsapp Mesajları Nası Geri GetirilirWhatsapp Fotoğrafları Nasıl Geri GetirilirWhatsappta Silinen Fotoğraflar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13