Tesettür Rengi Ne Olmalı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Allah'ın adıyla O'na hamdeder, O'ndan yardım diler, O'ndan mağfiret dileriz. Allah kimi hidayete erdirirse onu kimse saptıramaz, kimi de saptırırsa onu da kimse doğru yola iletemez. Allah'tan başka ilah olmadığına ve Muhammed (sav)'in O'nun kulu ve elçilerinin mührü olduğuna şahitlik ederiz.

Allah Kur'an-ı Kerim'in 33. Suresi Ahzab Suresi 59. ayetinde şöyle buyurmaktadır:

Ey Peygamber, eşlerine, kızlarına ve mümin kadınlara dış elbiselerini vücutlarının üzerine örtmelerini emret. Bu şekilde tanınmaları ve taciz edilmemeleri beklenir. Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Allah Kur'an-ı Kerim Suresi 24. Sure Nur Suresi 31. ayette şöyle buyurmaktadır:


31 Mü'min kadınlara söyle, gözlerini sakınsınlar ve ırzlarını korusunlar. ziynetlerini ve ziynetlerini , kendilerinin gösterdikleri müstesna sergilemesinler ; başörtülerini yakalarının üzerine çeksinler ve güzelliklerini ancak kocalarına, babalarına göstersinler...

Saygıdeğer İslam kardeşimiz, Allah Subhanah mümin kadına, mehram olmayan yetişkin erkeklerin yanında 'tesettür' giymesini emretmiştir ve bildiğimiz kadarıyla, ne Allah Subhanah ne de Resulü (s.a.v.) 'tesettür' belli bir renkte olsun!

Mü'min kadın, dilediği veya hoşuna giden herhangi bir 'tesettür' rengi ile kendisini süslemekte mutlak hürdür.

Hak ve fayda hakkında yazılmış her ne varsa, ancak Allah'ın yardım ve hidayetindendir ve her ne kadar hata varsa, yalnızca bendendir. Allah En İyisini Bilir ve Tek Güç Kaynağı O'dur.

Kardeşin ve İslam'da iyi dilekçin ,

Burhan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak