Gotik Makyaj Nedir? Gotik Makyajı Nasıl Yapılır?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

'Gotik Makyajı' nedir? Gotik makyajı bir zamanlar koyu, cesur bir dumanlı göz ve öküz kanlı bir dudakla karakterize edildi . Modern görünüm, klasik koyu gotik gölgeleri bir parça ışıltı ve renkle birleştirerek keskin ama asil bir yüz yaratır.
Doğal cilt tonunuzdan iki ton daha açık bir fondöten arayın. Çoğu gotik, tenlerinin neredeyse beyaz ve çok solgun göründüğü neredeyse ölü bir görünüme sahiptir. Makyajınız için temel görevi görecek iyi bir fondöten kullanmanız önemlidir. Beyaz bir maske takıyormuşsunuz gibi cakey veya çok solgun görünmeyen soluk bir görünüm elde etmek için cilt tonunuzdan iki ton daha açık bir fondöten seçin. 
Daha koyu bir cilt tonunuz varsa, doğal cilt tonunuzdan iki ton daha açık bir fondöten arayın ve ayrıca fondöten üzerine uygulamak için beyaz makyaj presi tozu satın alın. Bu, doğal cilt tonunuzdan çok farklı beyaz bir maske takıyormuşsunuz gibi görünmeden size ruhani, grimsi bir cilt tonu verecektir.
Ayrıca genellikle SPF içeren makyaj bazına da yatırım yapmalısınız. Astar, cildinizi fondöten için hazırlamaya ve makyajınızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Güneş kremi cildinizin bronzlaşmasını engelleyeceğinden, güneş kremi içeren astar kullanmak da daha solgun bir görünüm vermenize yardımcı olacaktır.
Koyu tonlarda göz farı alın. Goth görünümü karanlık olsa da bu, göz makyajınızla biraz eğlenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Siyah, mor, mavi ve kırmızı gibi koyu tonlarda göz farı arayın. 
Eyelinerınızın üzerine gelmek ve daha dramatik bir görünüm yaratmak için koyu renkli siyah veya koyu kahve far kullanabilirsiniz.
Pek çok goth, göz farı rengini dudak renginden çıkarır ve bunun tersi de geçerlidir. Toplam gotik bir görünüm oluşturmak için satın aldığınız rujlarla göz farı seçimlerinizin nasıl çalışabileceğini düşünün.
Göz kalemi kullanmaya yeni başladıysanız, siyah bir göz kalemi deneyin. Eyeliner sürme konusunda gerginseniz veya eyeliner kullanmaya yeni başladıysanız, önce bir eyeliner kalemini denemek isteyebilirsiniz. Kalemin uygulanması kolaydır ve herhangi bir hata, suya batırılmış bir Q-ucu veya parmağınızın kenarı ile düzeltilebilir.
Göz kaleminin tüm yüzünüze bulaşmasını istemediğiniz için uzun ömürlü ve bulaşmaz olarak etiketlenmiş siyah göz kalemi kalemlerini arayın. Bu, gotik bir görünümden çok bir rakun görünümü olurdu.
Su hattınızda, Q-tip ile bulaştırabileceğiniz dumanlı veya lekeli bir KAJAL eyeliner kullanın.

Eyeliner sürme konusunda yetenekliyseniz siyah likit eyeliner tercih edin. Kalem eyeliner konusunda kendinize güveniyorsanız ve yeni bir şeyler denemek istiyorsanız ya da daha önce likit eyeliner kullandıysanız siyah likit eyeliner tercih edin. Likit eyeliner genellikle gözlerinizin etrafında daha belirgin bir çizgi oluşturur ve gün boyunca kalır.
Terleme eğilimindeyseniz veya gözleriniz sulanma eğilimindeyse, su geçirmez göz kalemi almayı düşünün. Bu, göz kaleminin göz kapaklarınızda kalmasını ve yanaklarınızdan aşağı akmamasını veya yüzünüzün diğer bölgelerine bulaşmamasını sağlayacaktır.

Siyah rimel al. Siyah rimel, göz çevrenizi koyulaştıracağı ve daha vampir görünmenizi sağlayacağı için gotik görünümün olmazsa olmazıdır. Kirpiklerinizi uzatacak ve gözlerinize ekstra koyu renk verecek siyah rimel tercih edin. 
Gotik görünümünüzün bir parçası olarak renklerle oynamayı seviyorsanız, mavi veya kırmızı gibi daha koyu tonlarda renkli maskaralara yönelebilirsiniz. Bu tonları çıplak kirpiklerinize uygulayabilir veya eğlenceli, benzersiz bir gotik görünüm için siyah maskara üzerine katlayabilirsiniz.


Koyu tonlarda ruj arayın. Koyu renk dudaklar olmadan gotik görünüm tamamlanmış sayılmaz. Saf ve sade siyah ruj harika görünse de kestane rengi, koyu kırmızı veya koyu mor gibi daha koyu tonlarla da oynayabilirsiniz. 
Birkaç farklı koyu ruj tonuna yatırım yapmaya karar verebilirsiniz, böylece ruh halinize göre tonları değiştirebilirsiniz. Ruj renkleri, belirli bir gün için mevcut gotik görünümünüzü tamamlamak için de kullanılabilir.
Fondöteni uygulamadan önce peeling yapın ve nemlendirin. Kaygan gotik bir görünüm elde etmek için cildinizi köpüklü bir temizleyici ve tonikle temizlemeniz önemlidir. Fondöten, pürüzsüz ve temiz ciltte çok daha iyi görünecektir. 
Cildinize esnek ve nemli bir görünüm vermek için yüz nemlendiricisi de uygulamalısınız. Bu, gotik makyajınızı yaparken gün boyunca cildinizde kuru lekelerin oluşmasını önleyecektir.
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol