Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Açıklamalar

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları; Öğrencilerin yurt sorununa çözüm olması için yeni yurtlar açıyoruz. 6 bin 646 öğrenci kapasiteli 4 yurdumuzun tamamı otel konforunda inşa edildi. Koronavirüs salgını nedeniyle hayatımızın birçok alanında sıkıntılar yaşadık. Her alanda salgın gerçeğini dikkate alarak değişikliklere gittik. Uzaktan veya hibrit eğitimin yüz yüze eğitimin yerini tutmayacağını biliyoruz.

Bu sene yüz yüze eğitimi tekrar başlattık. Son bir aydır MEB'e bağlı okullarda ciddi bir sıkıntı yaşamadan eğitim öğretim faaliyetleri başarıyla sürüyor. Benzer bir başarıyı üniversitelerimizde yakalayacağımıza inanıyorum.

Amacımız şartları sonuna kadar zorlayarak her seviyede yüz yüze eğitimi devam ettirmektir. Öte yandan hayat normal ritmine döndükçe salgının kimi alanlarda yol açtığı tahribata şahit oluyoruz. İngiltere'deki benzin istasyonları, salgının tedarik zincirlerinde yol açtığı kırılmaya örneklerden biridir. Aynı durum Amerika ve Fransa'da geçerli. Küresel ekonomide gıda ve emtia fiyatlarındaki fahiş artış da salgının sonuçlarından biridir. Biz hazırlıklarımızı ve planlarımızı bu gerçeğe göre yapıyoruz. Türkiye, korona sonrası dönemi de başarıyla yönetecek kapasiteye, alt yapıya, siyasi iradeye, yönetim becerisine sahiptir.

Hep söylediğim gibi ülkemiz inşallah bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Bizim tek üzüntümüz hayatın doğal akışı içinde yaşanan hadiselerin abartılması. İstismar siyasetini son günlerde yurt meselesinde bir kez daha gördük. Geçtiğimiz yılın ve bu yılın başvurularının üst üste binmesi sebebiyle oluşan geçici yoğunluk istismar edildi. Gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol