YKS'de Erken Çıkarıldığı İddia Edilen Öğrencilerle İlgili Karar Verildi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yüksek Öğretim Sınavı YKS'de 12 öğrencinin sınavdan 30 dakika erken çıkarıldı iddiaları sonrası ÖYSM bu konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.
Geçtiğimiz ay yapılan ve sonuçları dün ÖSYM tarafından açıklanan YKS'de bu sene 12 öğrenci sınavın bitmesine yarım saat kaldığı halde, sınavdan erken çıkarıldıklarını iddia etmişti. 

İddiaların ardın ÖSYM bu konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı. Soruşturma sonrası ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 12 öğrencinin mağduriyeti giderildi
ÖSYM, Küçükçekmece'deki Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde 12 öğrencinin, sınavdan 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasıyla ilgili inceleme başlatmış, adayların şikayet dilekçeleri ve tutanakları incelenerek değerlendirmeye alınmıştı. 

Basına da yansıyan olayda YKS'nin ilk bölümü olan TYT'ye "345716004" numaralı sınav salonunda giren 12 öğrenci, durumu fark ederek tutanakla ÖSYM'ye bildirdi. Sınav gözetmeninin bu yıla özel 135 dakika yerine sınava 30 dakika ek süre verilerek 165 dakikaya çıkarıldığını bilmediği iddia edildi. Mağdur öğrencilerin soruları çözmeye devam ederken kalemlerini bıraktırıp salondan çıkarıldıklarını, 30 dakika erken çıkarıldıklarının da kabul edildiğini ifade ettiği öğrenildi. DHA'nın ÖSYM yetkililerinden aldığı bilgiye göre, gerekli incelemeler yapılarak ÖSYM yönetim kurulunun kararı ile ilgili adayların sınavları durumlarına en uygun bilimsel yöntemler kullanılarak değerlendirildi. Yapılan inceleme sonucu 12 öğrencinin mağduriyetlerinin giderildiği öğrenildi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol