Yazar ve Edebiyat Öğretmeni Asım Gültekin Hayatını Kaybetti

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Gazeteci yazar aynı zamanda edebiyat öğretmeni Asım Gültekin geçirdiği kalp krizi sonrası maalesef hayatını kaybetti. Dğn sosyal medya üzerinden Bakan Selçuk'unda baş sağlığı dilediği değerli bir insan daha genç yaşta hayata veda etti

Asım Gültekin Kimdir?
1975 Amasya Taşova doğumlu Gültekin, kökleri Artvin ve Selanik’e uzanan bir Ahıska Türküdür.

Marmara Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Gültekin, bugüne kadar birçok derginin yayın hayatına başlamasında önemli rol üstlenmiştir.

Aralarında Yörünge, Yedi İklim, Yeni Şafak, Sağduyu, Milli Gazete, Vakit, Gerçek Hayat, Genç” ve Yörünge gibi birçok yayında yazıları yayınlanmıştır.

Edebiyat öğretmenliği de yapan Gültekin, 2008’de yılın öğretmeni seçilmişti.

Dil Evi Etimoloji Topluluğu Başkanı olan, uzun yıllar Türkiye Dergiler Birliği’nin başkanlığını üstlenen Gültekin, Yalova’daki evinde kalp krizi sonucu 22 Temmuz 2020’de hayatını kaybetti.

Gazeteci, yazar, öğretmen ve bir dil sevdalısı Asım Gültekin, dünya hayatına vedasını da düşünüp taşınmış, özetlemiş bir cümleyle: “Göçtü kervan, kalmak yok!” Ebedî hayatına göçü kutlu, mekânı cennet olsun. Ailesi, sevenleri ve öğrencilerine sabır ve baş sağlığı dilerim.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol