Vaka Sayılarına Göre Okullar Kapatılabilir

 
Kabine toplantısı sonrası alınan kararlar ve vakalara göre bazı illerde okulların tekrar kapatılması gündemde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası alınan kararları ulusa sesleniş konuşmasında açıklamıştı. Normalleşme sürecinin devamlılığına vurgu yapan Erdoğan, uyarılara uyulmasını önemle tavsiye etti.


Bazı illerde koronavirüs vakaları çok arttı. Bu durum okulların yüz yüze eğitime tekrar kapatılması durumunu gündeme getirdi. İşte detaylar:


Okullar kapanacak mı? Okullar hangi illerde yeniden kapanacak? Sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. Vaka sayılarında artış yaşanması ve illere göre risk haritasının belirlenmesi sonrasında alınacak önlemler merak ediliyor. Vaka sayısınında artış olan illerde okulların kapatılıp kapatılmayacağı ise merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelecek son dakika açıklamalar merak ediliyor. İşte, okullar kapanacak mı? Okullar hangi illerde yeniden kapanacak? Kabine sonrasında...

 
OKULLAR KAPANACAK MI?

Kabine toplantısı ile gözler yeni kararlara çevrilmişti. Bakan Ziya Selçuk, aksi bir durum olmadığı takdirde öğrencilerin okullarda 2 Temmuz'a kadar kalabilmesi için çalıştıklarını belirtmişti. Öte yandan açıklanan risk haritalarında illerin durumuna göre alınan kararlar ve kısıtlamalar da yeniden gözden geçirilecek. Okulların kapanmasına yönelik bir karar alınmış değil.

 
MEB Bakanı Ziya Selçuk, nisan ayında bir ara tatil verilip verilmeyeceğine yönelik soru üzerine, "15 Şubat'taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var.


Bizim okullarımız seminer dönemi dahil, 2 Temmuz'da bitiyor ama öğrenciler ondan önceki haftalarda bırakıyorlar. Ama bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok." diye konuştu.

Milliyet

 
 

  
 
 

 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol