TRT EBA İKİNCİ DÖNEM DERS ÇEKİMLERİ BAKAN SELÇUK'UN KATILIMIYLA TAMAMLANDI

Millî Eğitim Bakanlığı ve TRT'nin iş birliği ile 7 Aralık 2020 tarihinde başlayan ders videoları çekim sürecinde; Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve İngilizce alanlarında ikinci dönem yayımlanmak üzere 497 videonun çekimi yapıldı. Aynı dönem içerisinde 36 tasarım beceri atölyesi (TBA) videosu ile 140 ara etkinlik ve dolgu videosu çekimleri de tamamlandı.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Başkanlığında Daire Başkanı Ercan Alpay başkanlığında,  3 millî eğitim uzmanı ve 95 alan öğretmeninin görev aldığı çalışmalarda; çekim öncesi kontrol grubu, denetleme grubu, video inceleme ve onay çalışma grupları oluşturuldu. Ayrıca Genel Müdürlüğümüz tarafından çalışma gruplarının koordineli olarak çalışabilmesi ve TRT ile olan video akış süreçlerinin sağlıklı ve hızlı bir şekilde yürütülmesi için video inceleme modülü geliştirilerek Bakanlığın tüm birimlerinin ve TRT'nin bu modül üzerinden süreçleri yürütmesi sağlandı. Videolar bilimsel kriterler esas alınarak alan incelemesi, pedagojik esaslar, millî ve manevi değerler, dil ve imlâ kuralları, görsel uygunluk, teknik uygunluk gibi birçok açıdan   incelenerek yayına uygun hale getirildi.

Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay, çekimlerin tamamlanmasının ardından komisyonda görev alan öğretmenleri kutlayarak 16 Mart 2020 tarihinde başlayan Uzaktan Eğitim sürecinde Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Komisyonları tarafından TRT EBA Lise'de yayınlanmak üzere 2521 ders videosu ve üniversiteye hazırlık videosu ile 664 ara etkinlik videosu ve TBA videosunun çekildiğini belirtip gayretlerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol