Suriye'ye Yapılan Operasyon Sonucu Şehit Ve Yaralılarımızın Sayısı Belli Oldu

Suriye sınır bölgesinden son dakika şehit ve yaralı haberi geldi... Şanlıurfa Valiliği'nden havan saldırılarıyla ilgili açıklama: 2 kişi şehit oldu, 46 kişi yaralandı. Şanlıurfa Valiliği'ndan yapılan açıklamada havan/roket saldırılarında biri bebek iki kişinin şehit olduğunu, 46 kişinin yaralandığını açıkladı.
Şanlıurfa Valiliği'ndan son dakika yapılan açıklamada Suriye sınırında havan / roket saldırılarında biri bebek iki kişinin şehit olduğunu, 46 kişinin yaralandığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:


"09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınıştır. 
Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol