Son Dakika: Müfredatta Değişiklik Geliyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Konya'da, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Meram Öğretmenevinde gerçekleştirilen programda öğretmenlerle bir araya geldi. 
Yapılan toplantıda Bakan Tekin, gündeme ve eğitime dair önemli açıklamalarda bulundu.
Bakan Yusuf Tekin, ilkokul, 1-5 ve 9. sınıf müfredat değişimleri en önemli projelerimiz içerisinde olduğunu açıkladı.
 

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, toplantıya dair yaptığı açıklamalar şu şekilde yer aldı
 
"Kolektif şuurla hareket ediyoruz"
Yol haritasını belirlerken öğretmenlerle yaptıkları istişarelerin önemine değinen Bakan Tekin, "Millî Eğitim Bakanlığı olarak istişare kültürünü kurumsallaştırmak için bütün imkânları değerlendiriyoruz. Ziyaret ettiğimiz her ilde bir araya geldiğimiz öğretmenlerimizle bu kültürü çok daha güçlü hâle getiriyoruz. Öğretmenlerimizin gerek yerel düzeyde karşılaştıkları sorunlara dair gerekse ülkenin genel eğitim politikalarına ilişkin görüş, öneri ve beklentilerini bir sohbet havasında müzakere etme imkânı buluyoruz. Bu istişareler doğrultusunda konuların çözümü noktasında kolektif bir şuurla hareket ediyoruz. Kolektif şuurla hareket ettiğimiz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz, çözüme kavuşturamayacağımız bir konunun olmadığına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.
 
Öğretmenlerin mağduriyetini gidermeye çalışırken başka bir mağduriyete neden olmayacak şekilde hareket ettiklerini vurgulayan Tekin, öğretmenlerin ailesiyle birlikte mutlu bir şekilde öğretmenlik yapmaları için Bakanlık olarak tüm imkânlarıyla yanlarında olmaya devam edeceklerini ifade etti. 
 
Bakan Tekin, toplantıya katılan öğretmenlere de tek tek söz vererek eğitim alanındaki görüş, öneri ve beklentilerini dinledi.

MEB

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al