Son Dakika: Bir İlimizde Yüz Yüze Telafi Eğitimleri Ertelendi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Son dakika bomba gibi bir açıklama geldi. Konya'da 15 Ağustos'ta başlayacak olan yüz yüze telafi eğitimleri 31 Ağustos'ta tekrar görüşülmek üzere ertelenme kararı alındı
Konya Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, özel okullarda yapılması planlanan ve 15 Ağustos'ta başlayacak yüz yüze telafi eğitimleri 31 Ağustos tarihinde tekrar görüşülmek üzere ertelenme kararı alındı. 

Öte yandan valilik kararlarına göre hali hazırda açık bulunan özel öğretim kursları ve halk eğitim merkezlerinde de eğitime ara verildi. Valilik tarafından alınan bir diğer kararda ise Covid-19 pozitif hasta olup, ikametinde kalmasına karar verilen kişilerin tespiti halinde ile özel araçla giriş çıkışlarının da yasaklandığı belirtildi.

İLK KARAR KONYA İÇİN VERİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Konya’ya ilişkin yoğun bakım doluluk oranının yüzde 76, ventilatör doluluk oranının yüzde 42 olduğunu belirterek, “Yüzde yüz doluluk iddiaları, yüzde yüze varan bir kasıt taşımaktadır. Hastalığı önemsiz gösterenlerle hastaneleri çaresiz gösterenlerin iddialarını dikkate almayın” demişti.

İlgili karar telafi eğitimlerinin bir ilde ertelenmesine yönelik ilk karar oldu. (REUTERS)

Resim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol