Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Bitecek? Sokağa Çıkma Yasağının Ne Zaman Sona Ereceği Belli Oldu


Uzun süredir devam eden vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle, bir süredir sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanmakta. Vatandaşların en fazla merak ettiği konulardan biri olan sokağa çıkma yasağının sona ereceği tarihi, Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan açıkladı.
Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan yaptığı açıklamada, yapılan kısıtlamalar sonrasında, vaka sayılarında azalmalar olduğunu, gidişatın bu şekilde seyretmesi durumunda, önümüzdeki haftalarda sokağa çıkma kısıtlamalarının sona ereceğini açıkladı.

Prof. Dr. İlhan sözlerine şu şekilde devam etti yılbaşı sürecinin de rakamlara olumsuz yansımayacağını umut ettiğini kaydederek, "Bu birkaç günlük rakamlar önemli. Bu hafta sonuna kadar yılbaşının olumsuz etkisi olup olmayacağını gözlemleyeceğiz. Aşılamaya da başlayacağız. Hepimizin olabildiğince gayret göstermesi lazım. Ne kadar az hasta ve vaka sayısı varken aşılamaya başlarsak o kadar çok vatandaşımızı koronavirüsten korumuş oluruz. Aşılama başlasın, bir doz yapılsın, biraz ilerlesin ondan sonra kısıtlamaların kalkmasının uygun olacağı kanısındayım. Hafta sonu ve akşam kısıtlamasının çok etkili olduğunu hepimiz gözlemledik. Bir süre daha böyle gitmesinin ben doğru olacağını düşünüyorum. Aşının ilk dozunun yapılacağı zamanı 15 Ocak gibi düşünsek, ikinci doz 28 gün sonra yapılacak, 15 Şubat sonrasında kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmek daha uygun olacaktır" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol