Seçim Görevli Ücreti Ne Zaman Belli Olacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2023 Yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kaldı. Seçimde görev almak isteyenler, seçimlere kısa bir süre kala, detayları öğrenmek istiyorlar.
14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimde görev almak isteyenler, seçim görevli başvurularının başlayıp başlamadığını ve seçimlerde sandık görevlisinin ne kadar ücret alacağına dair sorulara yanıt aramaktalar.
14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala, seçimde isteyerek veya resen görev alacakların en fazla merak ettiği konuların başında, seçim görevli ücretlerinin ne kadar olacağı sorusuna yanıt arıyorlar. Sandık görevlisi başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor? 2023 Yılı Sandık görevlisi ücreti ne kadar?
 

Sandık görevlisi başvuru işlemleri başladı mı?


Seçime katılan partilerin sandık görevli seçimi, internet üzerinden gerçekleşmemektedir. Parti sandık görevlisi olmak isteyen vatandaşlar, başvurularını doğrudan YSK'ya yapması gerekmektedir. Siyasi partilerin sandık görevlilerini seçmek için son söz YSK 'ya aittir.

Sandık görevlisi ücreti belli oldu mu?
2023 Yılı sandık görevlisi ücretleri henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak edinilen bilgilere göre, 14 Mayıs Genel Seçimlerinde görev alacak personelin ücretleri önümüzdeki hafta belli olacaktır.
Sandık görevli başvuruları genellikle seçimden bir kaç ay içinde belli olacaktır. İki çeşit sandık görevlisi bulunur. Bunlarda ilki, sandık kurulu görevlisidir. Devlet memuru olanlardan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol