Ramazan Bayramı ve Ara Tatil Birleşecek mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2024 Yılı Ramazan bayramı ile, ara tatil birleşecek mi? 2024 Yılında 2. ara tatil ne zaman ve hangi ayda olacak? 2024 Yılı Nisan ara tatili iptal olacak mı? Nisan ara tatil olacak mı? 2024 Yılında Ramazan Bayramı hangi tarihte kutlanacak? Detaylar haberimizde.
 

Milli Eğitim bakanlığının daha önceki aylarda yayınladığı 2024 MEB takvimine göre, Nisan ara tatil ve tarihleri takvimde yer almaktadır. Önümüzdeki Nisan ayında 2. ara tatil olacak ve her hangi bir iptali söz konusu olmayacak.

Yayınlanan takvime göre  ara tatil, 17-20 Nisan'da yapılacak. Ancak 2024 Yılı için Ramazan Bayramı ise, 21 Nisan tarihine denk gelmektedir. 
MEB bu konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmasa da, muhtemelen Nisan ara tatil ve Ramazan bayramı tatili birleştirilecek.

Resmi olmamakla birlikte, Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, ara tatil, takvimde yer aldığı şekliyle 17 Nisan Pazartesi günü başlayacak, Ramazan Bayramı arifesi olan 20 Nisan Perşembe günü öğlen sona erecek. 3,5 günlük ikinci ara tatil, Ramazan Bayramı resmi tatiliyle birleşecek.

Peki Nisan Ara Tatilde Öğretmenler İdari İzinli Sayılacak mı?
 

Yapılan açıklamaya göre, Öğretmenler Nisan ara tatilde idari izinli sayılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al