Advert

Okullarda alınan önlemler yeterli mi?

Okulların yüz yüze eğitime başlaması sonrası NG Araştırma'nın 'Eğitimde Normalleşme Süreci' araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı. Araştırmada yüz yüze eğitime büyük oranda destek varken, öğrenciler ve veliler arasındaki fark dikkat çekiyor
Koronavirüs son 2 yılda adeta hayatımızın bir parçası haline dönüştü ve tüm hayatımızı yeni baştan şekillendirdi. Geldiğimiz son durumda okullarda normalleşme ile ilgili öğrencilerin ve velilerin neler düşündüğünü görmek için NG Araştırma bir kamuoyu araştırması düzenledi.

Araştırma 12-28 Ekim 2021 tarihleri arasında, 15 yaş üstü, Türkiye genelinden farklı sosyo-ekonomik sınıflarda yer alan, 1343 kişinin katılımıyla benderimki.com üzerinden gerçekleştirildi.

Yüzyüze eğitimin başlaması ne hissettirdi?

Ülkemizde 6 Eylül 2021 tarihinde yüzyüze eğitime başlandı. Çok uzun bir süredir devam eden pandemi sürecinin ardından okullarına dönen gençler ve onların aileleri bakalım nasıl düşünüyor. 

Okullarda alınan önlemler yeterli mi?
Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte okullarda da yüz yüze eğitim zili çoktan çaldı! Okullarda alınan önlemlerin yeterli olduğunu düşünen kişi sayısı %17 iken; %53 oranında kişi ise bu önlemlerin yetersiz olduğunu düşünüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol