Öğretmenler Aşılanacak mı?

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün katıldığı canlı yayında merak edilen konulara açıklık getirdi. Öğretmenlerin öncelikli aşı olup olmayacağı konusunda henüz netlik kazanan bir durum olmadığını , aşı konusunda Sağlık Bakanlığıyla görüşüldüğünü ve prensip olarak belli olduğunu açıkladı. 

Bakan Selçuk henüz hiç bir şeyin kesinlik kazanmadığını ve önümüzdeki günlerde her şeyin netlik kazanacağını , özellikle öğretmenlerin aşılanması konusundailerleyen zamanın ve Sağlık Bakanlığıyla aldığımız kararlar doğrultusunda herşeyin kesinleşeceğini belirtti
Okullardaki hazırlıklarla ilgili dünyanın neler yaptığına ilişkin toplantılar yaptıklarının bilgisini veren Ziya Selçuk, şunları kaydetti: "Okullarda neyi, nasıl yapacağımızı Sağlık Bakanlığından bir ekiple beraber çalışıyoruz. Bununla ilgili bir kitapçık hazırlanıyor, öğretmenlerimiz okullarımız için aşı konusunda... Bütün bu çalışmalarla beraber giderek bu alandaki en risklilerden başlayıp sonra toplumun tamamını kuşatan bir yere doğru gitmek bizim eğitimi yüz yüze yapmamızın önünü çok açacak."
 
  
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol