Öğrencilere Bedava Tablet Dağıtan Belediyeler.

Uzaktan eğitime geçtiğimiz şu günlerde, maddi imkanı olmadığı için tablet yada bilgisayarı olmayan öğrencilere bazı belediyeler, ücretsiz tablet ve bilgisayar dağıtıyor. 
Uzaktan eğitimde fırsat eşitliği adı altında başlatılan kampanyada, maddi durumu yetersiz olduğu belirlenen öğrenciler, başvuru şartlarını yerine getirdikleri takdirde, bilgisayar yada tablet alabilecekler

İşte bedava tablet dağıtacak olan belediyler ve başvuru şartları

ESENLER BELEDİYESİ
Esenler Belediyesi de durumu olmayan öğrenciler için tablet kampanyası başlattı. Yapılan başvurularda aranan şartlar şu şekilde:

Sosyal Yardım Yönetmeliği şartlarına uymak.
İlkokul, ortaokul veya lise öğrencisi olmak.
Esenler’de ikâmet ediyor veya Esenler’de bir okulda okuyor olmak.
Esenler Belediyesi kurumsal web sitesi www.esenler.bel.tr veya 444 00 73 çağrı merkezi numaramızdan kayıt yaptırmak.
Talebin fazla olması durumunda bir önceki eğitim yılının başarı durumu dikkate alınacaktır.•Esenler Belediyesi kurumsal web sitesi www.esenler.bel.tr veya 444 00 73 çağrı merkezi numaramızdan kayıt yaptırmak.
Dağıtımda öncelik sırası 8. ve 12. sınıf öğrencilerinde olacaktır.
Birden fazla öğrencinin olduğu tespit edilen ailelere sadece 1 adet tablet verilecektir.
Talebin fazla olması durumunda bir önceki eğitim yılının başarı durumu dikkate alınacaktır.
Dağıtımda öncelik sırası 8. ve 12. sınıf öğrencilerinde olacaktır.
Başvuruda bulunmak için BURAYA TIKLAYIN

TUZLA BELEDİYESİ

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, "Öğrencilerimizin uzaktan eğitimle ihtiyaç olan tablet ihtiyacını karşılamak için kampanya başlattık. Toplanan tablet ve bilgisayarlar, Tuzla'da eğitime devam eden ihtiyaç sahibi öğrencilere belediye ekipleri tarafından ulaştıracak'' diyerek, tablet müjdesini verdi. Başvurular www.askidatablet.com adresinden yapılacak.

KADIKÖY BELEDİYESİ

Uzaktan eğitim için Kadıköy Belediyesi de Kadıköylü öğrenciler için bilgisayar desteği kampanyası başlattı. "Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar" kampanyası sayesinde belediye ihtiyacı olan öğrencilere tablet ve bilgisayar ulaştırıyor. Destek vermek isteyenler, 444 55 22 no'lu telefonu kullanabilir.

NİLÜFER BELEDİYESİ

Nilüfer Belediyesi, uzaktan eğitim yapamayan öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için yeni bir kampanya başlattı. "Eğitime Destek Olun! Eksik Olmayın" sloganıyla başlattığı kampanya sayesinde ihtiyacı olan öğrenciler tablet ve bilgisayarla kavuşabilecek. Pandemi sebebiyle eğitimlerine evde devam eden ancak tabletleri olmadığı için eğitimlere katılamayan öğrenciler için destek gelmeye başladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol