Mavi Bebek Oyunu Nedir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Bebek Mavisi Mücadelesi, gençleri ve çocukları baştan çıkarmayı amaçlayan birçok "geceleme oyunundan" yalnızca biridir. Bazen kişinin doğaüstü bir olay yaşayıp yaşayamayacağını görmek için gerçek bir test olarak kullanılır. Daha önce Midnight Man oyunu ve Kırmızı Kapı Sarı Kapı hakkında yazmıştık ve bu oyunlarda genel olarak ürkütücülük oluyor. Bu, uzun bir şehir efsanesi geçmişine sahip olan ünlü Bloody Mary mücadelesine daha çok benziyor.

Bebek Mavisi Mücadelesi Nedir?

Korkmuş olabileceklere meydan okumayı amaçlayan doğaüstü bir oyundur. Bebek Mavisi Mücadelesinin kuralları oldukça basittir. Bunları tam olarak anlatıldığı gibi yapmazsanız neyin yanlış gidebileceğini bildiğinizden emin olun. Tehlikede misin? Bu eşsiz doğaüstü oyun hakkında bilgi edinmek için hemen dalalım.


Hazırlanmak için bazı şeyleri toplamanız veya başka şekilde hazırlanmanız gerekecek. İhtiyacınız olan şey burada.

Banyo
Banyoda bir ayna
Kilitlenen bir kapı
Tuvalet (sadece bir kişiyle oynuyorsanız)
bebek mavisi meydan okuması
Adım 1: Banyoyu Hazırlayın
Hazır olduğunuzda banyoya gidin (gece oynanmalıdır). Bütün ışıkları kapat. Kapıyı kilitlemek. Daha sonra banyodaki aynaya bakın.

Adım 2: Bebeği Sallayın
Aynanın önünde dururken kollarınızı sanki bir bebeği kucaklıyormuş gibi konumlandırın. Kollarınızı yavaşça ileri geri sallayın. Bunu yaparken “Mavi bebek, bebek mavisi” ifadesini toplam 13 kez tekrar tekrar söyleyin.

Adım 3: Olaylar Olduğunda Dikkatli Olun
Bunu yaparken kollarınızda bir ağırlık hissetmeye başlayabilirsiniz. Paniğe kapılmayın ama uyanık olun. Bu ağırlık daha da ağırlaşmaya başlayabilir. Dikkatli ol. Kollarınızda bir çizik hissetmeye başlayabilirsiniz. Dikkatli ol. Vakit geldi.

Adım 4: Yıkama
Kaşınmayı hissettiğinizde hızlı hareket edin: Ağırlığı tuvalete bırakın, tuvaletin sifonu çekin, kapının kilidini açın ve banyodan çıkın. Banyodan zarar görmeden çıkmayı başarırsanız tebrikler, kazandınız.

Oynarken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Şeyler
Alternatif İlahi: "Mavi bebek, mavi bebek" sloganını söylemek istiyorsanız bir alternatif olabilir... birçok kişi buna Mavi Bebek Mücadelesi adını verir ancak bunu hemen hemen aynı şekilde gerçekleştirir. .
Yapılmaması Gerekenler: Burada, yarışmaya katılırken asla yapılmaması gereken şeylerin bir listesi bulunmaktadır.
– Ağırlığı çok uzun süre tutmayın.
– Tuvaletin sifonu çekmeyi aktarmayın.
– Banyodan hızla çıkmayı ihmal etmeyin.
Bebek Mavisi Mücadelesini yaparken bu eylemlerden herhangi birini karıştırır ve doğru şekilde yapmazsanız, birkaç (kötü) şey olabilir:
– Bir kadın aynaya çıkıp bebeğinin geri verilmesini talep edebilir veya
– Kollarınızdaki kaşınma dayanılmaz hale gelebilir.

Birden Fazla Kişiyle Oynarken: Birden fazla kişiyle oynarken talimatların çoğu aynıdır. Temel farklar şunlardır:
– Banyoyu düzenlerken aynayı buğulayın. Daha sonra aynanın üzerine “Bebek Mavisi” yazısını yazın.
– İlk kişi “bebeği kucağına aldığında” ve ağırlığı hissetmeye başladığında, onu bir sonraki kişiye aktarmaya çalışacaktır. Ağırlık bir sonraki kişiye taşınırsa, mücadeleye devam edin ve son kişiye ulaşana kadar bebeği geçmeye devam edin. Eğer ağırlık geçilemezse baştan tekrar deneyin. (Ağırlığı gerektiği gibi almayan kişi kolunda bir çizik hissedebilir.) Odadaki herkese ağırlığı eksiksiz olarak iletmek için 3 şansınız var. 3. denemenizde de başarısız olursanız hemen odadan çıkın. Mücadelede başarısız oldunuz ve bunun tehlikeli olduğu söyleniyor.
– Bebeği odadaki herkese doğru bir şekilde teslim ettiğinizde aynadaki kelimeleri silin ve hemen odadan çıkın.

Edinilen bilgilere göre, mavi bebek oyununa ilişkin acı bir olay gerçekleşti.

Kayseri'de yaşanan acı olay, çocuklarımızın maruz kaldığı internet oyunlarından kaynaklanan tehlikelerin bir kez daha altını çizdi. 13 yaşındaki bir çocuk, 12 yaşındaki arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf ederken, bu dehşetin arkasında 'Mavi Bebek' adlı bir bilgisayar oyununun etkisi olduğunu belirtti.

Medyanın ve toplumun dikkatini çekmek için kullanılan bu tür oyunlar, çocukların ruhsal sağlığı üzerinde ciddi riskler oluşturuyor.

Ebeveynler olarak, çocuklarımızın internet kullanımını sıkı bir şekilde denetlemeli ve onları bu tür tehlikeli içeriklere karşı korumalıyız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al