Maaş Farkları Ne Kadar Yatacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2023 Yılının maaş farkları ne zaman ve ne kadar ödenecek? Maaş farkı ödemeleri ne zaman yapılacak? Öğretmenlerin, maaş farklarının ödenme tarihi ne zaman? Öğretmenlerin maaş farkı ne zaman ve ne kadar ödenecek? Maaş farkı ödemeleri nasıl hesaplanır? Maaş farkı hesaplaması nasıl yapılıyor? 
Milyonlarca memurun beklediği maaş farkına dair detaylar şu şekilde?
2023 Yılının bitmesiyle ve 2024 yılına girmemizle birlikte, memurlara ödenen maaş farkları şu şekilde olacaktır?
Öğretmenlerin maaş farkı, 6 bin lira civarı olarak ve ocak ayının Ocak ayı sonuna doğru yani muhtemelen 22-26 ocak arası ödenecektir.

 

Maaş farkı hesaplaması nasıl yapılır?
 

Maaşınıza gelen zam miktarını 30'a bölüp, çıkan sonucu 14 ile çarptığınızda çıkan sonuç, maaş farkı olarak ödenecektir.

15 Günlük maaş farkında seyyanen farkı dahil mi?

Seyyanen zammın 14 günlük farkı olacak mı? Seyyanen zam kanunu 15 temmuz 2023 yılından geçerli olmak üzere,  yürürlüğe girmiş idi. O dönem kanun 15 den geçerli olduğu için 01-14 Temmuz dönemi için 14 günlük fark oluşmadı. 01-14 Ocak 2024  Maaş farkları zamlı ayın öncesi aldığınız maaş değerleri üzerinden farklar hesaplandığından, 15 aralık 2023 yılında ödenen maaş da Seyyanen zamda olduğu için 14 günlük zam farkı olacaktır. Maliye Bakanlığı KBS. maaş sistemi 14 günlük maaş farklarını hesaplama için 15 Ocak 2024 de yetki verecektir. Bu tarihten önce Maaş mutemetleri hesaplama yapamıyor.

15 Günlük maaş farkı ne demek?

Enflasyon oranları ve toplu iş sözleşmesi uyarınca hükümet maaş artışına gider. Maaş ödeme tarihi ayın 15'i ile bir sonraki ayın 14'ü arasındaki zaman dilimi olduğundan ve zamlı kısım ayın 1'inden itibaren başlayacağından ötürü 1-15 tarihleri arasındaki oluşan fark bu ad altında ödenir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al