Kaynak Kitap Aldıran Öğretmenler Dikkat!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Kaynak kitap aldırma konusunda Milli Eğitim Bakanlığı kesin ve net konuşarak, kaynak kitap aldırmanın yasak olduğunu daha önce açıklamıştı.
MEB kaynak kitap sorununa çözüm amacıyla, geçtiğimiz sene tüm okullara kaynak kitap dağıtımı yapmaya başlamıştı.
Ancak MEB ders kitaplarının yetersizliğinden dolayı, öğretmenlerin bir çoğu halen kaynak kitap alınması yönünde görüş birliği içerisinde.

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, okulların açılmasıyla birlikte kaynak kitap  aldıran öğretmenlere yönelik şu sözlerle seslendi.

Kaygusuz: "Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından çocuklarımızın gelişim düzeylerine, sınıf seviyelerine ve eğitim programlarına uygun bir şekilde hazırlanan yardımcı kaynak kitaplar çocuklarımızın ek kaynak ihtiyacını karşılayacak nitelik ve niceliktedir. Yardımcı kaynak kitaplara ek olarak Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından OGM Materyal platformu oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz dijital ortamda etkileşimli ders kitaplarına, çalışma yapraklarına, kazanım değerlendirme sorularına, ders anlatım sunularına, 3B modellere ve zengin bir eğitim içeriğine erişebilir ve ücretsiz bir şekilde bu platformu kullanabilirler. Bu nedenle velilerimizin ek kaynak kitap almasına artık gerek kalmamıştır. Bizim velilerimizden böyle bir talebimiz de yoktur. Öğretmenlerimizden de öğrencilerimizi ve velilerimizi ek kaynak kitap alınması hususunda yönlendirmemelerini rica ediyorum" sözleriyle ek kaynak kitap talebi konusuna açıklık getirdi.

İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al