Doğum Sonrası Yarı Zamanlı Çalışma Hakkı Var Mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Doğum sonrası yarı çalışma hakkı nedir? Doğum sonrası yarı çalışma hakkı kimlere verilir? Doğum sonrasında, yarı çalışma hakkına sahip olmak için neler yapılmalı? Doğum sonrası yarı çalışma hakkı nedir ve nasıl elde edilebilir? Doğum sonrası yarı çalışma hakkına dair detaylar haberimizde
Doğum Sonrası Yarı Zamanlı Çalışma Hakkı
Kamu Denetçiliği Kurumu ( KDK) doğum sonrasında çocuğu ilköğretime başlayana kadar yarı zamanlı çalışma talebi kabul edilmeyen zabıt katibini haklı buldu.
Kurum davayla ilgili Adalet Bakanlığı'na tavsiye kararı verdi. Bakanlık tarafından, başvurucuya yarı zamanlı çalışma izni verildi.
Zabıt katibi, 657 sayılı Devlet Memurları kanunun hükümleri kapsamında, doğum sonrasında yarı zamanlı çalışma talebinde bulundu. Çocuk ilkokula başlayana kadar geçerli olması istenilen bu talep, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi henüz çıkmadığı gerekçesiyle reddedildi. Katip ise KDK'ya başvurdu.
KDK yapılan işlemin hukuka ve hakkaniyete uygun olmadığını tespit etti. Başvuranın, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında doğum sonrası yarı zamanlı çalışma imkanından faydalandırılması için Adalet Bakanlığı'na tavsiye kararı verdi. KDK kararının ardından Adalet Bakanlığı, başvurucunun sorununu çözerek yarı zamanlı çalışma izni verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al