Ders Sürelerini 30 Dakikaya İndiren İller?

Okullar tekrar açıldı ancak ders sürelerine ilişkin tartışmalara, halen devam etmekte.
Okulların tekrar yüz yüze açılmasının ardından, okullarda ders sürelerinin 40 dakika olması tartışma konusunu gündeme getirdi.
Hem veliler, hem öğrenciler, hem de öğretmenler, ders sürelerinin uzunluğundan şikayetçi.
Ders sürelerinin kısaltma kararı alan iller, valiliklerce vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Ders sürelerini kısalttığını açıklayan il sayısı 4 oldu.
İşte ders süresini aşağıya çeken illerin listesi

Diyarbakır Valiliği İlimiz genelinde bulunan ve ikili eğitim öğretim yapılan Okullarda 13 Eylül 2021 tarihinden itibaren ders sürelerinin 30 ( Otuz) dakika ile sınırlandırılmasına,

Bursa Valiliği tüm resmi eğitim öğretim kurumlarında 1 ders saati için sürenin en az 35 dakika olacak şekilde planlama yapılmasını, öğlen aralarına ait sürelerin mümkün olduğunca uzun tutulmasını istedi.

Hatay Valiliği, tüm resmi ve okul öncesi kurumlarında ders saatini 40 dakika, diğer resmi ve özel tüm okullarda ise 30 dakika, öğlen arasının normal eğitim yapan kurumlarda 40 dakika, ikili eğitim yapan okullarda ise iki devre arasının 30 dakika olarak belirlendi.

Kırıkkale Valiliği ikili eğitime geçen Temel Eğitime bağlı okullarda ders saatlerinin en az 30 dakika, mesleki ve teknik eğitime bağlı liselerde ise ders saatlerinin en az 35 dakika olarak planlamasını istedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol