DERS SAATLERİ İLE İLGİLİ DÜZENLEMELERİ STANDART OLACAK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLEMELİDİR.

HATAY VALİLİĞİ VE HATAY  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DERS SAATLERİ ILE İLGİLİ DÜZENLEMELERİ  STANDART OLACAK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLEMELİDİR.
Bugün 10.09.2021 tarihinde sabah saatlerinde Hatay Milli Eğitim Müdürlügü tarafından  okullara Hatay Valiliği imzalı bir yazı gönderilmiş ve yazıda covid 19 önlemleri kapsamında  tüm kademelerde ders saatlerinin 30 dakikaya, öğle arasının 40 dakikaya düşürüldüğü bildirilerek bu konuda gereğinin yapılması talep edilmiştir. 
  Nasıl olduysa öğleden sonra okullara yine valilik imzalı bir yazı gönderilmiş ve
"İlimiz genelinde Valilik Onayı doğrultusunda ikili eğitim yapan tüm eğitim kurumlarımızda ders saati süreleri  30 dakika; normal eğitim yapan diğer tüm eğitim kurumlarımızda ise 40 dakika olarak belirlenmiştir." şeklinde yeni bir karar tebliğ edilmiştir.
TÖB SEN olarak öncelikle bu kararın düzeltilmesini; ildeki tüm egitim kurumlarında ders saatlerinin standart biçimde 40 dakika veya 30 dakika yapılmasını talep ediyoruz.
Bu tuhaf karar süreci ne fırsat eşitliğine uygun bir karardır ne eşitlik ilkesine ne de virüs için alınacak önlemlere uygundur. Ayrıca, TÖB SEN olarak bu karara ilişkin Hatay Valiliğinden ve Hatay Milli Eğitim Müdürlüğünden kamuoyu önünde aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını talep ediyoruz.
1.Eğitimde fırsat esitliģi önemlidir. Kimi.ögrenciler 40 dakika eğitim görürken diğer öğrencilerin 30 dakika eğitim görmeleri fırsat eşitliğine uygun mudur?
2.Aynı bölgede yer alan iki okuldan birinde, ikili eğitimden dolayı ders saatleri 30 dakika iken normal eğitimin olduğu okulda ders saatlerinin 40 dakika olması eşitlik ilkesine uygun mudur?
3.Covid 19 virüsü sadece ikili eğitim  veren okullarda mı görülüyor?
4.Farklı okullarda okuyan İki kardeşten birinin ders saati 30 dakika iken, diğer kardeş ders saati 40 dakika olan bir okulda okuyorsa çıkış saatleri  yallaşik 1-1,5  saate  kadar farklılik göstermektedir. Bu durum veliye hem zaman olarak hem de servis bulma konusunda sorun yaratacaktır. Bu konuda önleminiz var mıdır?
5.Alınan karar sabah saatleri farklı idi.Bu kararın  öğleden sonra farklılık göstermesinin sebebi nedir? 
Konunun takipçisi olacağımızı belirtir, kamuoyuna ve öğretmenlerimize saygılar sunarız 
Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası Adına 
Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Deniz Ezer

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol