Deprem Bölgesinde Okullar Ne Zaman Açılacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

6 Şubat tarihinde büyük bir felaketle sonuçlanan ve 10 ilimizde büyük yıkım yaşanan deprem bölgesinde okullar, 1 Mart ta   alınacak son karar neticesinde, ne zaman açılacağı belli olacak. 
Deprem bölgesi için eğitim açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlerin diğer illere tayinine ilişkin, "10 ildeki öğretmenlerimiz ve idari personellerimizin diğer illere nakilleriyle ilgili diğer 71 ilden 10 ile görevlendirilmesi ile ilgili süreci, bu hafta sonu başlatacağız. Sağlam okullarda eğitimi hızlı bir şekilde başlatacağız" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Özer, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Ankara’ya getirilen 60’ı çocuk 270 depremzedeyi Başkent Öğretmenevi’nde ziyaret etti. Bakan Özer, çocuklarla sohbet etti.

Özer, afet bölgesi ilan edilen şehirlerde eğitime başlanması ile ilgili “Bu konuda yekpare bir karar vermeyeceğiz. Mesela sağlam olan ilçe var, o ilçede eğitim öğretimi başlatacağız. Normalleşmenin eğitimle başlayacağını göstereceğiz” diye konuştu.


Okulların hasar tespit çalışmalarıyla ilgili konuşan Özer, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’mızla da sürekli görüşüyoruz. Önceliği okullara vereceğiz. Bir karar vermemiz lazım. Hasar tespitleri bugün itibarıyla bitecek. Hafta sonu da kapsamlı bir değerlendirme yapacağız ve nerelerden başlayacağımızın kararını inşallah önümüzdeki hafta içinde açıklayacağız” dedi.


‘SAĞLAM OKULLARDA EĞİTİMİ BAŞLATACAĞIZ’


Depremzede öğretmenle sohbet eden Bakan Özer, deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlerin diğer illere tayinlerine ilişkin “Onlarla ilgili çalışmalar bitti. Öncelikli olarak 10 ildeki öğretmenlerimiz ve idari personellerimizin diğer illere nakilleriyle ilgili diğer 71 ilden 10 ile görevlendirilmesi ile ilgili süreci bu hafta sonu itibarıyla başlatacağız. Bir an evvel sağlam okullarda eğitimi hızlı bir şekilde başlatacağız” diye konuştu.


HASTANEDE TEDAVİ GÖREN ÖĞRETMENLERE ZİYARET

Bakan Mahmut Özer, Başkent Öğretmenevindeki ziyaretinin ardından Etlik Şehir Hastanesinde tedavi gören depremzede öğretmenleri ziyaret etti.

Ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Özer, “Öğretmenlerimizin sağlık durumları hakkında başhekimimizden, doktorlarımızdan bilgi aldık. Sağlıklı bir şekilde tedavi süreçlerinin devam ettiğini görmekten de büyük mutluluk duyduk. Sağlık Bakanlığımız her türlü imkanıyla, sadece öğretmenlerimizin değil tüm vatandaşlarımızın tedavisiyle ilgili çok büyük fedakarlık gösteriyor. Burada da öğretmenlerimizin çok sağlıklı bir şekilde tedavilerine devam edildiğini görmekten büyük mutluluk duydum” dedi.

(DHA)

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol