Bu İlimizde Tüm Kademelerde Yüz Yüze Eğitim Başlıyor, 65 Yaş Üstü Pazar Yeri Kısıtlaması Kaldırılıyor

Bartın ili normalleşme sürecine ilk giren şehir oldu. Bartın Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, normalleşme adımları önümüzdeki günlerden itibaren başlayacak. 
Bartın'da okullar yüz yüze eğitime geçilecek, 65 yaş üzeri vatandaşlara uygulanan kısıtlamalar kaldırılacak. Vaka sayılarında yaşanan azalma nedeniyle valilik böyle bir karara imza attığını duyurdu. 
Buna göre önümüzdeki günlerde, tüm okullarda yüz yüze eğitime geçilecek. 1., 2., 3., 4., 8. ve 12'nci sınıflarda eğitim-öğretim haftada 5 gün olarak gerçekleşecek. 5., 6., 7., 9., 10. ve 11'inci sınıflar ise ikişerli gruplara ayrılacak.
Çarşamba günler ise okullar dezenfekte edilecek. İlk gruplarda eğitim-öğretim pazartesi- salı günleri, ikinci gruplarda ise eğitim-öğretim perşembe- cuma günleri gerçekleşecek. Çarşamba günleri ise okullarda dezenfeksiyon işlemleri yapılacak. Okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet veren kantinler de masa sandalyeler kaldırılarak ve öğrenci yoğunluğunu önceleyecek şekilde kısa süreli ve temel ihtiyaçların teminine yönelik satış yapılması koşulu ile açılacak. 
UYGULAMALI EĞİTİMLER YÜZ YÜZE OLACAK

Bartın Üniversitesi'nde bahar dönemi teorik eğitimler, Yüksek Öğretim Kurulu'nun kararları doğrultusunda tamamen çevrimiçi yapılacak. Uygulamalı eğitimler ise azami tedbirler sağlandıktan sonra mümkün olan en uygun şartlarda kademeli olarak yüz yüze yapılabilecek. Uygulamalı eğitimler için şehir dışından gelecek üniversite öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait yurtlarda ve ayrı ayrı odalarda misafir edilecek.


Bartın'da yüz yüze eğitim dışında 65 yaş ve üstü vatandaşların kısıtlamalarında esnetilmeler yapılacak. 

Salgın döneminde ilk normalleşmeye giden ilimiz Bartın oldu. Umarız aynı haberleri en yakın sürede diğer illerden de alabiliriz

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol